in

Papież Franciszek wypowiedział się o Ukrainie. Wśród zgromadzonych nastała cisza.

Papież Franciszek w ostatnim czasie zwrócił się z prośbą o to, by „nie zapominać o udręczonym narodzie ukraińskim”. Nawoływał do modlitwy za „naród, który cierpi”.

Głowa Kościoła apelowała także o to, by zadać samemu sobie pytanie: co takiego robię, żeby pomóc moim wschodnim sąsiadom?

Apel papieża Franciszka

19 czerwca Papież Franciszek spotkał się z wiernymi w Watykanie. Zwrócił się do 20 tys. uczestników tymi słowami:

„Chciałbym, aby w każdym z was pozostało to pytanie. Co ja dzisiaj robię dla narodu ukraińskiego?”.

„Modlę się, działam, staram się zrozumieć? Co ja dzisiaj robię dla narodu ukraińskiego? Niech każdy odpowie w swoim sercu” – mówił.

Podczas spotkania przypomniał także o tym, że w sobotę w Sewilli miała miejsce beatyfikacja 27 męczenników ze wspólnoty dominikańskiej, którzy zostali zamordowani w czasie prześladowania wiernych podczas wojny domowej w Hiszpanii.

„Niech ich świadectwo i przylgnięcie do Chrystusa oraz przebaczenie dla ich zabójców pokazują nam drogę świętości. I niech zachęcają nas do tego, by uczynić z życia dar miłości do Boga i braci” – zaznaczał Franciszek.

Papież nie zapomniał także o mieszkańcach Birmy. Ludziom brakuje tam podstawowej pomocy humanitarnej. Muszą opuszczać spalone domy i uciekać, by nie paść ofiarą przemocy.

„Przyłączam się do apelu biskupów tej umiłowanej ziemi, aby wspólnota międzynarodowa nie zapomniała o ludności birmańskiej, aby godność ludzka i prawo do życia były szanowane, podobnie jak miejsca kultu, szpitale czy szkoły” – dodał.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: PAP, miniaturka: Governor Tom Wolf