in

Papież Franciszek nie wytrzymał. W mocnych słowach powiedział, co myśli o aborcji

W Argentynie, która jest ojczyzną głowy Kościoła katolickiego, lada moment aborcja będzie w pełni legalna. Ma to przyczynić się do zapobieganiu rozwoju tzw. podziemia aborcyjnego. Papież Franciszek w mocnych słowach postanowił powiedzieć, co o tym wszystkim sądzi.

Napisał odręcznie list, w którym porównał aborcję do wynajęcia płatnego mordercy. Został on skierowany do aktywistek, które protestują w Argentynie.

Aborcja „wynajęciem płatnego zabójcy”?

„Czy sprawiedliwe jest wyeliminowanie ludzkiego życia, aby rozwiązać problem? Czy uczciwe jest zatrudnienie płatnego zabójcy do rozwiązania problemu?” – czytamy w wiadomości, którą napisał papież Franciszek.

Ojciec Święty popiera te kobiety, które sprzeciwiają się aborcji. Wyraził swój głośny sprzeciw, po tym jak prezydent Argentyny, Alberto Fernández, ogłosił projekt ustawy legalizującej aborcję. Ustawa ta ma przyczynić się do stworzenia bezpiecznych warunków kobietom, które i tak wykonają ten zabieg, nawet jeśli nie byłby legalny. Zmiany pojawią się już w tym miesiącu.

Na obecną chwilę w Argentynie aborcja jest legalna tylko w dwóch przypadkach: kiedy kobieta jest w ciąży z gwałtu i gdy ciąża stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia.

źródło: o2