in

Wygląda jak niedźwiedź polarny, który sobie mocno śpi. Ale gdy kamera się oddala… O matko!

Calvin Nicholls jest wyjątkowym artystą, jego umiejętności są zdecydowanie na szczycie wykresu. Od 1986 roku jest znany głównie z własnej techniki cięcia papieru, dzięki której tworzy niesamowitą trójwymiarową sztukę, stosując grę światła i cieni.

Calvin to wielki pasjonat zwierząt, większość jego prac to przedstawiciele dzikiej przyrody, jak np. niedźwiedzie, czy też ptaki. Calvin jest mistrzem w delikatnej, skomplikowanej sztuce obróbki papieru, dzięki niesamowitej precyzji i ogromnej cierpliwości. Na początku, Calvin bada i poznaje anatomię zwierzaka, którego sylwetkę chce przenieść na papier. Następnie bierze się do pracy, a jej efekty są niesamowite.

Dzieła Calvin’a są niezwykle realistycznie. Dajmy na to tego niedźwiedzia, który uciął sobie krótką drzemkę, wydaję się, że w każdej chwili mógłby się obudzić i wyskoczyć z kartki papieru.
papierowasztuka1x
Jego technika wydaje się być skrzyżowaniem rysunku i rzeźby. Z drobnych linii o skomplikowanym szkicu i trójwymiarowości, jego rzeźby ożywają przed oczami.
papierowasztuka2x

Nicholls używa papieru i bardzo ostrych noży X-acto, by tworzyć swoje kawałki.
papierowasztuka3x
Wiele z jego projektów zajmuje mu miesiące, a czasami nawet lata. To jest oczywiste ze względu na poziom szczegółowości w jego pracy.
papierowasztuka6x
papierowasztuka4x
Obejrzyj jak Calvin pracuje nad swoimi projektami:

Źródło:Calvin Nicholls