in ,

Bezdomny Polak nagrał wiadomość do swoich dzieci, których nie widział od lat. Łzy same cisną się do oczu!

W piątek 5 lutego 2021 roku do sieci trafiło nagranie, które poruszyło wszystkich internautów. Zostało ono udostępnione przez kobietę, która postanowiła pomóc bezdomnemu w odnalezieniu swoich dzieci. Sprawa jest bardzo ważna.

„Pan Tomasz to osoba w kryzysie bezdomności. Żyje w Trójmieście, nocuje w garażu. Spotkałam go w trakcie Strajku Kobiet, kiedy podszedł do ludzi z megafonem i zaapelował o pomoc dla osób bezdomnych, które mogą nie przeżyć zimy. Dodał, że niedawno zamarzł jego kolega” – pisze użytkowniczka o pseudonimie Jądro Jasności.

Nagranie zainicjowane przez kobietę jest wzruszającym apelem mężczyzny w potrzebie. Bezdomny liczy na to, że uda mu się skontaktować ze swoimi dziećmi i dzięki temu zmienić swoje życie.

„Ola, mieszkasz we Francji, nie wiem w jakim mieście, ale wiem, że we Francji. Mieszkałaś kiedyś w Morbachu w Niemczech. Do ciebie też mówię, Łukasz. Mieszkasz w Morbachu. […] Ojciec was poszukuje. Na ten telefon, co teraz mówię, dajcie wiadomość, a ktoś mi ją prześle. Trzymajcie się z Bogiem, dziękuję” – apeluje bezdomny.

Bezdomny dostał od kobiety telefon komórkowy na kartę, dzięki czemu jego dzieci będą mogły do niego zawsze zadzwonić. Każdy, kto zna pana Tomasza i jest w stanie przekazać konkretne informacje proszony jest o skontaktowanie się pod numerem: 504 978 184. Bezdomny szuka również pracy i mieszkania.

Problem bezdomności jest w Polsce ogromny. Jak wynika z ogólnopolskiego badania bezdomności, 30 330 osób nie posiadają stałego lokum. Jak podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska – 83 procent to mężczyźni, a ponad 16 procent to kobiety.

„Ponad 80 procent przebadanych osób bezdomnych przebywało w placówkach instytucjonalnych, natomiast ponad 19 procent w przestrzeni publicznej, w miejscach niemieszkalnych” – tłumaczy polityczka, odnosząc się do badań.

Najczęstszym powodem bezdomności są problemy rodzinne. Bezdomni najczęściej korzystają z zasiłków z pomocy społecznej, część ma rentę lub emeryturę, natomiast trzecim, malejącym w skali źródłem, jest zbieractwo.

Zima jest najgorszą porą roku dla bezdomnych, którym grozi zamarznięcie. Nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka!

Źródło: Fakt/YouTube