fot. freepik.com
in

Wygrał na loterii 150 mln złotych. Nie zamierza powiedzieć o tym żonie ani dziecku

21 października pewien mężczyzna wygrał prawie 150 mln zł na loterii. Kupił 40 losów, z których jeden okazał się być wyjątkowo szczęśliwym.

Historia zwycięzcy w momencie obiegła sieć. Wszystko przez to, że nie chciał podzielić się pieniędzmi… z żoną i dzieckiem. Dlaczego? Znamy szczegóły.

Historia „Pana Li”

„Pan Li” to miłośnik loterii, który regularnie decyduje się na kupno losów z takimi samymi liczbami: 2, 15, 19, 26, 27, 29, 2. Czuł, że kiedyś w końcu mu się uda wygrać naprawdę duże pieniądze, dlatego nigdy nie zrezygnował. W końcu dopiął swego.

Na odbiór nagrody do siedziby w mieście Nanning przybył jednak w specjalnym przebraniu. Wszystko po to, aby nie zostać rozpoznanym przez swoją żonę i dziecko. Na losy wydał łącznie 80 juanów (to ok. 50 zł).

Li uznał, że jego bliscy nie dowiedzą się o wygranej. Na rozdaniu miał żółte przebranie zasłaniające ciało. Według niego jego bliscy mogliby stać się „aroganccy i leniwi”, gdyby dowiedzieli się o majątku.

„Nie powiedziałem mojej żonie ani dziecku. Obawiam się, że mogliby poczuć się lepsi od innych i nie będą ciężko pracować ani uczyć się w przyszłości” – wyjaśnił zwycięzca w „Nanning Evening News”.

Li postanowił przekazać 5 mln juanów na cele charytatywne. Póki co nie jest wiadome, co zrobi z resztą pieniędzy.

Źródła: businessinsider.com.pl, tvn24.pl