in

Chciała tylko zjeść sobie z dzieckiem banana. A skończyło się to ewakuacją z domu…

Pająki nie są zwierzętami, do których pała się szczególną sympatią. Szczególnie kobiety czują odrazę do małych pajęczaków, które choć może niezbyt wyględne mogą być potwornie niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Do bliskiego spotkania z takimi zwierzętami doszło w pewnym domu, gdy kobieta wróciła z zakupów. Gemma wraz ze swoim małym syneczkiem Leo, postanowiła zjeść banana. Gdy zaczęła go obierać jej oczom ukazał się przerażający widok! W ciągu zaledwie kilku chwil, na jej ręku pojawiły się dziesiątki małych pajączków, które w błyskawicznym tempie rozprzestrzeniły się po całym domu.

Jak się później okazało, pająkami były wałęsaki brazylijskie – jedne z najbardziej jadowitych i niebezpiecznych dla człowieka pająków na świecie! Żyją one w tropikalnych rejonach Ameryki Północnej i Południowej.

Jak wspomina Gemma: „natychmiast wyrzuciłam banana z rąk, a pająki rozprzestrzeniły się wszędzie. Starałam się je zabijać ale było ich zbyt wiele. Niestety niektóre z nich dostały się do łóżeczka Leo!”

Już po kilku minutach kobieta doskonale wiedziała, że sama nie poradzi sobie z inwazją pająków. Postanowiła więc natychmiast zadzwonić po odpowiednią pomoc. Dyspozytor nakazał kobiecie bezwarunkowo uciekać wraz z synem z domu, dopóki odpowiednie służby nie zajmą się groźnymi zwierzętami. Gemma zabrała więc Leo i udała się do swojej mamy.

W tym czasie specjalna ekipa wypsikała cały dom dwukrotnie, w celu zabicia wszystkich pająków, które rozpierzchły się po wszystkich pomieszczeniach. Następnie zapewniła kobietę, że ani jeden pająk nie przeżył i że może swobodnie i bezpiecznie wracać do swojego domu.

Sklep, w którym kobieta zakupiła fatalne banany zaproponował Gemmie bon o wartości 50 funtów. Trzeba przyznać, że to śmiesznie niska kwota, jak na fakt, iż kobiecie całe życie wywróciło się do góry nogami.

Na szczęście ta historia zakończyła się szczęśliwie dla Gemmy i Leo, choć wałęsaki są w stanie zabić dorosłego człowieka. Niestety kobieta do teraz sprawdza swoje ubranie, zanim je na siebie założy, gdyż nie ma do końca pewności, czy rzeczywiście wszystkie pająki zginęły.

Źródło i Fotografie: dailymail.co.uk