in

Padł rekord zakażeń – liczby zwalają z nóg. Ministerstwo zdrowia przekazało niepokojący komunikat

Czarny scenariusz się spełnia – Pękła bariera tysiąca zakażeń w ciągu doby. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat.

W sieci pojawił się komunikat ministerstwa zdrowia – liczby zwalają z nóg. Najnowszy raport dotyczący dobowego przyrostu zakażeń w Polsce daje powody do niepokoju.

– Mamy 1002 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (149), lubelskiego (122), pomorskiego (96), wielkopolskiego (94), mazowieckiego (88), dolnośląskiego (83), podkarpackiego (69), śląskiego (64), łódzkiego (61), kujawsko-pomorskiego (35), opolskiego (35), zachodniopomorskiego (31), podlaskiego (24), warmińsko-mazurskiego (22), świętokrzyskiego (21) i lubuskiego (8) – przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Pierwszy raz w Polsce potwierdzono więcej niż tysiąc przypadków w ciągu doby. Czy to przedsmak ponownego ataku wirusa?

– Ten rekord zarażeń koronawirusem to przede wszystkim efekt zakończenia wakacji. Wróciliśmy do pracy, a dzieci do szkoły. Mamy tzw. efekt szkolny, czyli wzrost zachorować związany z powrotem dzieci do nauki w placówkach, występuje on w całej Europie – przekazał Waldemar Kraska w rozmowie z „Onetem”.

Wiceminister podkreśla, że wirus nie zniknął i nadal stanowi wielkie zagrożenie.

– Są wzrosty zakażeń i będą. Uwierzyliśmy, że wirus już jest w odwrocie, a to nieprawda – przekazał wiceminister.

Źródło: Twitter