in

Pies nauczył się powstrzymywać ataki padaczkowe innego psa. Nagranie rozkłada na łopatki

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zwierzęta mogą cierpieć na te same choroby co ludzie. Psy też mogę cierpieć na padaczkę, to absolutny fakt weterynaryjny.

Padaczka objawia się u zwierząt domowych z powodu zaburzeń organicznych w mózgu. Golden retriever o imieniu Laker musi mierzyć się z tą poważną chorobą każdego dnia.

Drgawki Lakera zaczęły się sześć miesięcy po urodzeniu, teraz pies jest na poważnych lekach weterynaryjnych, ale to nie zawsze ratuje go przed epilepsją. Całkowite zatrzymanie choroby jest niemożliwe, ale tabletki i krople mogą złagodzić ataki. W czasach kryzysu Lakerowi pomaga… jego przyjaciółka Roxy!

Roxy jest psem rasy o nazwie Catahoula Leopard Dog. Roxy nigdy nie opuszcza Lakera. Czujnie monitoruje jego stan i za każdym razem, gdy Laker dostaje ataku epilepsji, podskakuje do niego i popycha go na podłogę. A wszystkie objawy znikają natychmiast.

Uroczą scenę udzielania pomocy przez Roxy nagrali właściciele tych dwóch czworonożnych zwierząt. Twierdzą, że nikt nie nauczył Roxy powstrzymywać napadów, sama dobrze wie, jak może pomóc swojemu przyjacielowi. Dlatego użytkownicy są absolutnie zafascynowani inteligencją tego psa – jego medycznej wiedzy może pozazdrościć nawet niejeden człowiek!