in , ,

Do sieci trafiło przerażające nagranie ze szpitala w Hiszpanii – Warunki są tragiczne.

Koronawirus sprawił, że szpitale są przepełnione, wiele z nich zostało już zamkniętych, a lekarze i pielęgniarki są bezradni. Coraz częściej możemy usłyszeć o tym, że brakuje podstawowych rzeczy w szpitalach. To bardzo smutna wiadomość.

W Hiszpanii jest już prawie 3434 zgonów spowodowanych chorobą COVID-19, a zarażonych jest 47 610 osób. Każdemu należy się pomoc. Ale co w sytuacji, gdy brakuje łóżek?

Do sieci trafiło nagranie z jednego ze szpitali w Hiszpanii. Od dawna był on przepełniony. Teraz nowi pacjenci z braku miejsc muszą leżeć na podłodze.

Hiszpańskie media podają, że wśród zarażonych personel medyczny stanowi już aż 12 procent. Lekarze i pielęgniarki pracują po kilkanaście godzin z zarażonymi pacjentami. Jest im bardzo ciężko uchronić się przed koronawirusem.

,,To był odosobniony przypadek, który miał miejsce ze względu na duży napływ pacjentów tej nocy do oddziału ratunkowego szpitala Infanta Leonor. Rozwiązaliśmy problem, udostępniając nowe przestrzenie” – wyjaśnia hiszpańskie ministerstwo zdrowia po tym, jak filmik trafił do sieci.

W wielu innych szpitalach niestety dochodzi w ostatnim czasie do podobnych sytuacji…

Zobacz nagranie poniżej:

 
Wszyscy liczymy na to, że sytuacja na całym świecie szybko się poprawi, a szpitale nie będą aż tak przepełnione…