fot. freepik.com
in

Zobacz jakie 8 zmian zajdzie w Twoim ciele, kiedy zaczniesz codziennie dzień od owsianki.

Bez wątpienia śniadanie to podstawa dobrego dnia. I niestety ani kawa, ani szybki pączek nie zastąpią solidnego śniadania, które da energię i witalność na resztę dnia.

Naukowcy i dietetycy zgodnie twierdzą, że dla większości populacji takim idealnym śniadaniem jest owsianka.

Oto 8 powodów dlaczego tak jest!

Ważne: Owies powinien być dobrej jakości, ekologiczny i wolny od zanieczyszczeń. Do niego warto dołączyć jogurt oraz wartościowe owoce, które uzupełnią śniadanie o niezbędne witaminy.

Jedz takie śniadanie codziennie a:

1. Będziesz mieć gładką, zdrową cerę.

Owsianka dzięki zawartości wartościowych pierwiastków leczy stany zapalne, znikają takie przypadłości jak egzema czy podrażnienie. Cynk działa pozytywnie na skórę, pomaga usuwać toksyny i skutecznie zmniejsza również pory. Dzięki czemu skóra jest sprężysta i wygładzona. Mangan likwiduje obrzęki i stany zapalne, a także przyspiesza gojenie się skóry. Magnez poprawia krążenie krwi i przyspiesza odnowę komórek skóry.

2. Twoje mięśnie otrzymają więcej białka

 

Porcja owsianki to aż 15% zalecanej dziennej ilości białka. A witamina E i przeciwutleniacze przyspieszają regenerację włókien mięśniowych.

3. Nie zabraknie w Twoim organizmie przeciwutleniaczy

Avenanthramides to silny przeciwutleniacz zawarty w owsiance zawiera beta-glukan. Pomaga w likwidacji stanów zapalnych i obniża poziom cukru we krwi.

4. Będziesz pełna energii

 

Węglowodany dostarczą więcej energii dla organizmu. W dodatku uczucie sytości bez przejedzenia uchroni Cię przed pokusą podjadania.

5. Schudniesz

Owsianka podkręci Twój metabolizm i przyspieszy utratę zbędnych kilogramów. Zaspokoi głód na długo, chroniąc przez przegryzaniem śmieciowego jedzenia.

6. Obniżysz cholesterol

Owies zawiera włókno beta-glukan, które wspiera ustrój w obniżeniu poziom cholesterolu.

Kwas linolowy i rozpuszczalny błonnik zawarty w płatkach owsianych obniża także trójglicerydy we krwi. Oczyszcza ściany tętnic i chroni nasze ciało przed rozwojem tak poważnych chorób, jak miażdżyca, zawał serca i udar.

7. Zminimalizujesz ryzyko chorób serca

Dobre zdrowe tłuszcze wspierają komórki serca oraz układ krwionośny.

8. Problemy z trawieniem odejdą w zapomnienie

Owsianka jest bogatym źródłem błonnika pokarmowego, którego należy spożywać – od 25 do 35 gramów, ponieważ pomaga on utrzymać prawidłowe funkcjonowanie jelit.

I jak dałaś się namówić? Jest zbyt dużo korzyści by je zignorować. Naprawdę warto!