in

Fotograf chciał pokazać naturalne piękno kobiet. Zdjęcia wywołały burzę w sieci.

To, co uważa się za piękne, różni się w zależności od kultury i pojedynczych gustów. To, co uważamy za piękne, może nie być takie dla innych. Ale zawsze należy szanować cudze opinie!

W naszej kulturze trwa debata czy posiadanie włosów pod pachami jest piękne i zdrowe. Większość ludzi ma silne opinie na ten temat, zwłaszcza gdy są zmuszeni do konfrontacji z tematem. Wiele osób uważa, że włosy pod pachami są brzydkie,a wręcz obrzydliwe, ale prawda jest taka, że to część naszego ciała.

Obecnie staramy się nakierować na pozytywne podejście do naszych włosów pod pachami i widzimy coraz więcej owłosienia w reklamach i mediach. Im więcej osób to zobaczy, większa jest szansa na ich akceptacje, prawda?

W niektórych przypadkach tak. W innych już nie tak bardzo. Oczywiście, im dłużej na coś patrzymy, tym bardziej uważamy to za normalne. Ale zawsze będą ludzie, którzy będą się temu sprzeciwiać.


Wystarczy spojrzeć na komentarze do prac fotografa Bena Hoppera. Niektóre są bardzo pozytywne, oklaskują go za odwagę w promowaniu modeli z grubymi i kręconymi włosami pod pachami. Inni nie są tak przyjaźni.


Jedna z kobiet napisała: „Nie ma tu nic dobrego… teraz jesteśmy bardziej kobiecie. Ludzie tego nie lubią… to ich obrzydza… to nic naturalnego, nie żyjemy w czasach prehistorycznych.”

Inna wypowiedź: „Niesamowite zdjęcie i historia!”


Fakty dotyczące włosów pod pachami
Chociaż opinie na temat włosów pod pachami są różne, niezależnie od tego czy są piękne czy obrzydliwe, istnieją pewne fakty, których nie można zignorować.


1. Golenie włosów pod pachami rozpoczęło się w 1915 roku w celach kosmetycznych.
2. Zachowanie włosów pozytywnie wpływa na stan skóry pod pachami.
3. Włosy pod pachami odciągają pot od skóry.
4. Włosy pod pachami zmniejszają tarcie skóry, które może pojawić się podczas aktywności fizycznej.
Jeśli szukałeś dobrej wymówki, aby nie golić włosów pod pachami, to teraz masz ich co najmniej cztery!
A Ty co myślisz o włosach pod pachami?