fot. freepik.com
in

Do czego służy otwór w rurze odkurzacza? Ta wiedza uchroni cię przed dodatkowymi kosztami.

Zastanawialiście się kiedyś, do czego tak naprawdę służy przesuwany otwór w rączce odkurzacza? Jak się okazuje, ma on niezwykłe zastosowanie i jest po prostu niezbędny.

Jeśli do tej pory wydawało się wam, że „tak po prostu jest”, to błąd. Wszystko zostało przemyślane i otwór ten pełni kluczową funkcję, o której wciąż wie niewiele osób.

Przesuwany otwór w rączce odkurzacza – do czego służy?

Nie ma wątpliwości co do tego, że ciężko byłoby sobie wyobrazić naszą codzienność bez takiego urządzenia jak odkurzacz. Korzystamy z niego regularnie, jednak rzadko zastanawiamy się nad tym, do czego służą jego poszczególne części. Wiedzieliście, że dzięki otworowi w rączce urządzenia, nie musimy ponosić dodatkowych kosztów?

W każdej rurze odkurzacza jest przesuwany otwór, który z łatwością można otworzyć lub zamknąć. Wielu z nas wykorzystuje to jako kontrolowanie mocy ssania, ale nie do tego pierwotnie służyła ta część.

Twórcy urządzenia uznali, że taka rączka będzie idealna w przypadku zapchania odkurzacza i dzięki niej nie dojdzie do przegrzania się silnika.

Na pewno nie raz każdy miał taką sytuację, kiedy do odkurzacza wpadło coś większego, co zapchało rurę. Nie musimy się jednak tego obawiać, jeśli zmniejszymy ciśnienie w rurze urządzenia. To po to powstał przesuwany otwór.

Kiedy dojdzie do zapchania, musimy najpierw otworzyć otwór, zmniejszając tym samym ciśnienie w rurze, żeby nie doszło do przegrzania silnika. Potem dopiero trzeba wyłączyć urządzenie i zająć się usunięciem zatoru.

Wiedza ta może nam bardzo pomóc i uchronić przed dodatkowymi kosztami, które pojawiłyby się w przypadku konieczności naprawy silnika sprzętu lub zakupu nowego odkurzacza. Podziel się nią z innymi!

Źródło: Onet