in

Rząd nagle zmienił ważny zakaz. Wielu Polaków na to czekało.

W czasie pandemii niektóre z decyzji są podejmowane nagle i wszystko szybko się zmienia. Od pewnego czasu dochodzi do luzowania obostrzeń. Co tym razem przygotował rząd? W ostatniej chwili doszło do zmiany pewnego zakazu – wielu Polaków się z tego ucieszy.

Niedawno doszło do otwarcia restauracji, jednak zasady, jakie w nich panują teraz, ulegają zmianie. Polski rząd w ostatniej chwili postanowił rozegrać tę sprawę inaczej. O czym mowa?

Restauracje otwarte na nowych zasadach

Po otwarciu restauracji obowiązywało zapewnienie odpowiedniej odległości między stolikami, zasłanianie ust i nosa w czasie składania zamówienia, czy też dostęp do środków dezynfekujących.

Od 3 czerwca pojawiły się jednak nowe zmiany, które mają okazać się ułatwieniem dla branży gastronomicznej. Zdjęto zakaz, który utrudniał pracę wielu ludziom.

Od teraz przy stolikach mogą siedzieć osoby, które ze sobą nie mieszkają. Do tej pory tacy klienci siadali przy wspólnym stole tylko ze specjalną przegrodą z pleksi. Poza tym przy stolikach mogło siedzieć 20 procent mniej osób niż pozwalały na to miejsca.

,,W innym przypadku, w celu zwiększenia bezpieczeństwa i dystansu między gośćmi proponowana jest redukcja osób przy stole o 20 proc. względem standardowego usadzenia; zalecane jest usadzanie gości po obu stronach stołu tak, aby goście nie siedzieli vis a vis siebie” – możemy przeczytać w zarządzeniu na stronie rządu.

To nie wszystko – zniesiono także nakaz pilnowania liczby osób przebywających w lokalach. Wznowiona zostanie także działalność punktów samoobsługowych, m.in. bufetów.

Podziel się tymi ważnymi informacjami ze znajomymi!