in ,

Kiedy będzie można pójść do kina? Minister kultury podał datę – są jednak pewne warunki.

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami życie ludzi na całym świecie. Ze względu na bezpieczeństwo i zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa wprowadzone zostały obostrzenia, które teraz są już powoli znoszone.

Wiele osób z pewnością zastanawiało się, kiedy będzie można w końcu iść do kina – Minister kultury podczas konferencji transmitowanej na TVP Info odpowiedział na to pytanie. Podał również szczegóły dotyczące zasad, które będą musiały obowiązywać w czasie seansu.

Kiedy zostaną otwarte kina?

Każdy z nas od czasu do czasu lubi przecież wybrać się ze znajomymi lub ze swoją drugą połówką do kina. Oglądanie filmów w domu to zupełnie inne doświadczenie. Nie ma wątpliwości co do tego, że magia kina istnieje. Wiadomo już, kiedy znów zawita w Polsce.

Piotr Gliński powiedział, że otwarcie kin będzie miało miejsce już 6 czerwca. To wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników kina.

Można sobie jednak wyobrazić, że z powrotem do kina w czasie pandemii wiąże się przestrzeganie wymogów sanitarnych. Podczas seansu będzie trzeba mieć maseczkę. Poza tym sale kinowe będą mogły gromadzić jedynie 50% publiczności.

Każdy z nas musi przywyknąć do tego, że funkcjonujemy w nowej normalności, wymagającej od nas pewnych poświęceń i kompromisów – najważniejsze przecież jest nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Podziel się tymi ważnymi informacjami ze swoimi bliskimi!

Źródło:TVP Info