in

Była pewna, że kupiła zapas węgla. Gdy spadł deszcz, na jaw wyszła szokująca prawda.

Nie ma wątpliwości co do tego, że oszuści zawsze znajdą sposób na to, jak komuś wywrócić życie do góry nogami. Tym razem postanowili wykorzystać sytuację związaną z kryzysem węglowym i… pomalować kamienie na czarno, a następnie je sprzedać.

Ofiarą oszustwa padła pewna mieszkanka Zawiercia. Kobieta nie mogła uwierzyć w to, co się stało. Jak się okazuje, takich sytuacji jest coraz więcej…

Sprzedali kamienie jako węgiel

Mieszkanka Zawiercia myślała, że kupuje zapas węgla na zimę. Szybko wyszło na jaw, jak bardzo się myliła. Wystarczyło, że spadł deszcz – zakupiony węgiel okazał się być kamieniami pomalowanymi na czarno przez oszustów.

Jak wynika z informacji podanych przez portal Zawiercie112, na Śląsku pojawia się coraz więcej tego typu sytuacji. Sprawa trafiła już w ręce policji i lokalnej prokuratury rejonowej.

„Rzeczywiście taka sprawa została zgłoszona do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu. Później materiał został przekazany policji — przyznaje asp. Tomasz Graboś z policji w Zawierciu. — Postępowanie zostało zarejestrowane. Więcej szczegółów będziemy mieć dopiero po przesłuchaniu świadka” — przekazał asp. Tomasz Graboś w „Dzienniku Zachodnim”.

I dodał:

„Będziemy prowadzić czynności w celu ustalenia dokładnych okoliczności tego zdarzenia”.

Przesłuchanie ma się odbyć w następnym tygodniu.

Z podobnym oszustwem spotkał się 65-latek, który postanowił zakupić węgiel przez Internet. Mężczyzna miał go otrzymać po przelaniu środków, jednak, gdy tylko pieniądze wpłynęły na konto firmy, ślad po niej zaginął.

Również pewna 32-latka z okolic Tarnowskich Gór skusiła się na węgiel w okazyjnej cenie sprzedawany w sieci. Nie zobaczyła go jednak na oczy pomimo przelania pieniędzy, a każda próba kontaktu ze sprzedającym kończyła się niepowodzeniem.

65-latkowi i 32-latce próbuje pomóc Komenda Miejska Policji w Tarnowskich Górach. Miejmy nadzieję, że odzyskają oni pieniądze.

Pamiętajmy, aby zawsze sprawdzać, skąd pochodzi dana oferta i nie wierzyć w „superokazje”.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródła: www.polsatnews.pl, wiadomosci.onet.pl, dziennikzachodni.pl