in

Polak stracił wszystkie pieniądze przez smsa. Teraz apeluje o nieotwieranie wiadomości z taką treścią

Polsat poinformował o niepokojących sytuacjach – każdy musi mieć się na baczności. Do ludzi są wysyłane wiadomości, przez które można narazić się na utratę wszystkich środków z konta. Ofiarą takiego oszusta padł już mieszkaniec Oświęcimia.

Plaga oszustw przybiera na sile. Kiedy dostaniemy SMS-a o tej konkretnej treści, pod żadnym pozorem go nie otwierajmy!

Mężczyzna pochodzący z Oświęcimia stracił wszystkie pieniądze. Wszystko zaczęło się od tego, że otworzył tę pozornie niegroźną wiadomość:

,,Witamy. Twoja przesyłka została wysłana do obowiązkowej dezynfekcji. Prosimy o podjęcie natychmiastowych kroków na [LINK DO STRONY]”

20-latek postanowił kliknąć w link. Tam dostał informację o tym, że musi zapłacić 50 groszy za dezynfekcję. Kolejne kroki, które przeszedł, wyglądały jak systemy płatności. W rzeczywistości było to już oszustwo. Kiedy mężczyzna sprawdził stan swojego konta bankowego, po pieniądzach nie było już śladu. Stracił 6000 złotych przez jedną wiadomość.

Jego historia pokazuje, jak trzeba być ostrożnym! Nie klikajmy w wiadomości, o których nie wiemy, czy nie są oszustwem!

Co zrobić, aby uchronić się przed oszustwem?

 
Trzeba przede wszystkim zweryfikować, czy to ta firma kurierska, u której zamówiliśmy przesyłkę. Poza tym należy sprawdzać wiadomości, jakie otrzymujemy od banku, w szczególności te, które dotyczą weryfikacji przelewów. Jeśli nie mamy do czynienia z oszustwem, zobaczymy odpowiednią kwotę i numer rachunku.
 
Przekaż tę ważną informację dalej! Niech nikt już nie będzie ofiarą oszustów!
 

źródło: Polsat News