in ,

Kasjerka Żabki ostrzega. Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy.

Nie ma wątpliwości co do tego, że oszuści nie próżnują i cały czas znajdują coraz to nowe sztuczki, byleby tylko ktoś padł ich ofiarą. Pewna polska TikTokerka postanowiła zwrócić uwagę na jedną z metod, która może nie wzbudzać naszych podejrzeń, a która sprawi, że stracimy pieniądze. Mowa o „oszustwie na 200 zł”.

Z tym sposobem mogą spotkać się nie tylko kasjerzy w sklepie. Warto zdawać sobie z tego sprawę i trzymać rękę na pulsie. O czym dokładnie mowa?

„Oszustwo na 200 zł”

Pracowniczka Żabki została oszukana i postanowiła opowiedzieć o szczegółach tego zajścia na TikToku. Chodzi o „oszustwo na 200 zł” (chociaż w tym wypadku kobieta straciła 100 zł). Ta banalna metoda sprawdzi się idealnie w przypadku osób przemęczonych i nieskoncentrowanych.

@aleksa.narcyza Uwazajcie!! Przesyłajcie znajomym pracującym na kasach itd żeby wiedzieli o co chodzi #oszustwo #oszustwo200zl #dlaciebie #dc ♬ dźwięk oryginalny – Aleksa.narcyza

Klient kupił papierosy i miał zapłacić za nie ok. 24 zł. Podał kasjerce banknot 200 zł. Mężczyzna otrzymuje resztę, jednak otwiera portfel i spostrzega, że ma drobniejsze pieniądze. Uznaje więc, że kasjerka ucieszy się z wymiany – on da jej 50 zł, 20 zł, i 4 razy po 10 zł, a ona wyda mu 100 zł. Dziewczyna zgadza się i daje mężczyźnie banknot 100 zł, przelicza pieniądze mężczyzny i oddaje mu 10 zł. Klient w tej chwili mówi, że jednak najlepiej będzie dołożyć 100 zł i wymienić je na banknot 200 zł.

Kasjerka patrzy na pieniądze położone na ladzie, zabiera je i wymienia. Nie dostrzega, że to dokładnie te same banknoty, które dała mężczyźnie. Klient jest jej winien jeszcze 100 zł.

@aleksa.narcyza Odpowiedz użytk. @darczixx_ #oszustwo #oszustwo200zl #dlaciebie #dc ♬ dźwięk oryginalny – Aleksa.narcyza

To oszustwo, które ciężko początkowo zauważyć. Klient wykorzystuje chwilę nieuwagi. Warto uważać i zawsze być skupionym podczas rozmieniania pieniędzy.

Podziel się tą ważną historią z innymi!