in

Klienci Play i Orange muszą mieć się na baczności. Można stracić wszystkie pieniądze z konta bankowego!

Play i Orange zaczęły ostrzegać swoich klientów – należy zachować szczególną ostrożność, bo można stracić wszystkie pieniądze. Wszystko przez oszustów, którzy znaleźli kolejny sposób na to, jak wykorzystać chwilę naszej nieuwagi.

Okradanie rachunków bankowych

Wyłudzanie pieniędzy poprzez wiadomości jest znane wszystkim nie od dziś. Jedyną formą obrony jest wiedza na temat tego, jakich wiadomości nie powinniśmy otwierać.

Dwie najpopularniejsze sieci komórkowe padły ofiarą hakerów. Oszuści są w stanie nas okraść w momencie, więc warto mieć się na baczności. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy tego maila! Możemy stracić wszystkie pieniądze z konta bankowego.

Jak działają oszuści?

Oszuści podszywają się pod firmę telekomunikacyjną i rozsyłają do klientów Orange i Play maile zawierające fałszywe faktury. W załącznikach takich wiadomości nie ma dokumentu, a trojan bankowy DanaBot, służący do wykradania pieniędzy z naszych kont!

Poza tym hakerzy wykorzystują Trojana DanaBot do wykradania danych logowania do różnego rodzaju aplikacji. Ilość tego typu oszustw wzrasta już od 2019 roku.

Pamiętajmy, aby otwierając wiadomości, dwa razy się zastanowić nad tym, czy nie mamy do czynienia z hakerami. Maile, które mają na celu wykradanie naszych pieniędzy zawsze zawierają dane, po których możemy stwierdzić, że coś z nimi jest nie tak i wcale nie pochodzą od Orange lub Play.

Przekaż tę wiadomość dalej tak, aby nikt nie padł ofiarą oszustwa!

źródło: Komputer Świat