in

Trwa bitwa o Donbas. Zełenski wydał specjalne oświadczenie.

Trwa bitwa o Donbas. Wielu specjalistów uważa, że może ona okazać się decydująca podczas tego ataku. Do sieci trafiło pilne oświadczenie prezydenta Ukrainy.

„Będziemy się bronić” – zapewnia Wołodymyr Zełenski.

Walka o Donbas trwa od 2014 roku. Po ośmiu latach znowu doszło do starcia, które może być kluczowe i zadecydować o tym, co stanie się z Ukrainą.

„Możemy teraz potwierdzić, że siły rosyjskie rozpoczęły bitwę o Donbas, do której od dawna się przygotowywały. Bardzo duża część całej armii rosyjskiej jest teraz skupiona na tej ofensywie”– wyjaśniał Wołodymyr Zełenski w poniedziałek wieczorem.

Prezydent Ukrainy podkreślił, że nikt nie zamierza się poddać.

„Niezależnie od tego, ile wojsk rosyjskich będzie tam kierowanych, będziemy walczyć. Będziemy się bronić. Będziemy to robić codziennie. Nie oddamy niczego, co ukraińskie, a cudzego nie potrzebujemy” – oznajmił.

Zełenski poinformował także, że Rosjanie szukają teraz słabego punktu Ukrainy, na którym mogliby się oprzeć. Uważa jednocześnie, że takiego punktu nie znajdą, ponieważ Ukraińcy wiedzą, o co walczą.

Prezydent podziękował wszystkim, którzy robili wszystko, co w ich mocy, żeby bronić swojego kraju.

„Rubiżne, Popasna, Zołote, Łysyczańsk, Siewierodonieck, Kramatorsk i wszystkie inne, które są z Ukrainą przez te wszystkie lata i na zawsze” – dodał.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.money.pl, www.money.pl