in

Niepokojące oświadczenie rządu – lada moment mogą powrócić dwa ograniczenia.

Rząd cały czas obserwuje sytuację w naszym kraju, a że w ostatnich dniach wygląda ona dramatycznie, pojawiło się ważne oświadczenie. Niebawem zostaną przywrócone dwa ograniczenia? Bardzo możliwe. Każdy powinien wiedzieć, o czym mowa.

Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce zmusza rządzących do tego, by podjąć odpowiednie kroki – wszystko po to, aby nie doszło do dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 615 przypadkach zakażeń w ciągu jednej doby. To naprawdę niepokojące. Poza tym, w związku z sytuacją, musimy liczyć się z tym, że lada dzień mogą zostać wprowadzone ponownie dwa obostrzenia.

Które obostrzenia mogą powrócić?

Wczoraj wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, rozmawiając z dziennikarzami stacji TVN24 przekazał, że sytuacja epidemiologiczna może zmusić rząd do przywrócenia ograniczeń:

„Jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia, jeżeli chodzi o loty, a po drugie rozważyć takie instrumenty jak kwarantanna” – informuje.

„Jeżeli będzie przekonanie wśród ekspertów, że należy do części tych restrykcji wrócić, to my się przed tym nie cofniemy” – dodaje.

Według wiceministra wprowadzenie tych dwóch ograniczeń w marcu sprawiło, że mieliśmy zdecydowanie mniej zakażeń koronawirusem niż inne kraje.

Co z wakacjami?

Podczas rozmowy poruszono także kwestię wyjazdów wakacyjnych zaplanowanych na sierpień i wrzesień przez wielu Polaków. Czy będą oni objęci kwarantanną po powrocie?

„Jesteśmy w kontakcie z partnerami z innych krajów europejskich i jeżeli sytuacja epidemiologiczna będzie tego wymagała […] jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia, jeżeli chodzi o loty, a po drugie – rozważyć takie instrumenty, jak kwarantanna, która przez kilka miesięcy w Polsce obowiązywała wszystkich przyjeżdżających z zagranicy” – podkreśla.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Radio Zet