in

GIS alarmuje: Groźna bakteria w popularnym produkcie. Lepiej od razu go wyrzuć!

Główny Inspektorat Sanitarny ponownie postanowił ostrzec konsumentów przed skażonym produktem. W jednym z dań ekspresowych znaleziono groźną bakterię. Jeśli masz je w swojej lodówce, pod żadnym pozorem go nie spożywaj! Może się to skończyć zatruciem pokarmowym.

Okazało się, że w chętnie kupowanych roladkach z kurczaka kryje się Salmonella. O jaką partię dokładnie chodzi? Znamy szczegóły, lepiej się z nimi zapoznać!

Groźna bakteria

Pojawiło się kolejne ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Z podanych informacji możemy dowiedzieć się, że „w wyniku badań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii roladek devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym wykryto bakterie Salmonella”.

„Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego” – zaznaczono.

Produkt, którego pod żadnym pozorem nie należy spożywać to:

Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g
Numer partii: 109/P1/L4/I
Termin przydatności do spożycia: 07.05.2022
Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

W komunikacie podkreślono, że firma Konspol Holding Sp. z o.o. „niezwłocznie poinformowała dystrybutora o zaistniałej sytuacji”.

„Dystrybutor podjął natychmiastową decyzję o wycofaniu wskazanej partii z obrotu, umieścił informacje o wycofaniu w sklepach, a także zamierza opublikować informację na stronie internetowej sklepów” – czytamy dalej.

„Organy urzędowej kontroli, we współpracy z zaangażowanymi podmiotami, prowadzą postępowanie wyjaśniające w związku z uzyskanym wynikiem badań laboratoryjnych. Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem” – dodaje GIS.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl