fot. freepik.com
in

GIS wydał niepokojące ostrzeżenie. Tego produktu lepiej nie spożywać

Główny Inspektorat Sanitarny wydał oficjalne ostrzeżenie dotyczące boczku surowego wędzonego. Produkt okazał się zawierać składnik, którego obecność nie została prawidłowo oznaczona na etykiecie.

Tego składnika nie ma na etykiecie

Badania przeprowadzone przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykazały obecność białka soi w produkcie, choć na etykiecie tego składnika nie zaznaczono. Jest to niezwykle ważna informacja dla osób z alergią na białka soi, które mogą doświadczyć reakcji alergicznej po spożyciu tego produktu.

Dane dotyczące produktu:

Nazwa: Boczek surowy wędzony Sokołów 100 g
Numer partii: 32471S
Data ważności: 02/10/2023
Producent: Sokołów S.A.

Producent tłumaczy

Według informacji GIS, producent produktu, Sokołów S.A., wyjaśnił, że soja nie była celowo dodawana do produktu. Prawdopodobnie doszło do kontaminacji krzyżowej z powodu niewystarczającego oczyszczenia sprzętu produkcyjnego.

W reakcji na to zdarzenie, firma Sokołów planuje przeprowadzić dodatkowe badania produktu oraz sprawdzić czystość urządzeń w linii produkcyjnej. Władze odpowiedzialne za kontrolę żywności rozpoczęły także postępowanie wyjaśniające w tej sprawie i podjęły decyzję o wycofaniu wadliwej partii produktu z obrotu.

Podkreślono, że osoby uczulone na białko soi powinny unikać spożywania boczku z wskazanej partii.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!