fot. freepik.com
in

Japończycy znaleźli genialny sposób na ostrzenie noży bez użycia ostrzałki.

Każdy nóż kuchenny, nawet najostrzejszy, jak katana – broń japońskich samurajów, stanie się z czasem tępy.

Niemożliwe jest utrzymanie noża w doskonałej ostrości przez cały czas. Jednak ostrzenie noża jest bardzo proste, każdy w kuchni ma specjalną ostrzałkę. Ale co zrobić, jeśli nagle nie ma się jej pod ręką? Pewien sprytny mężczyzna z Japonii wymyślił, jak przywrócić przybory kuchenne do „ich dawnej świetności”.

Jak wiadomo, kraj Wschodzącego Słońca jest wyjątkowym miejscem o wyjątkowej kulturze i obyczajach. Wszystko odbywa się na swój sposób, a nie jak w reszcie świata. Nawet pozornie banalne ostrzenie noża w Japonii robi się inaczej, nie tak jak u nas.

Popularny japoński bloger przedstawił jak ostrzyć przybory kuchenne bez żadnych narzędzi. Wszystko czego potrzeba to… zwykła gazeta!

Sztuczka jest bardzo prosta: chodzi o specjalny atrament drukowany w prasie. Zawiera grafit, który idealnie działa na metalową powierzchnię ostrza. Aby naostrzyć nóż lepiej niż jakakolwiek osełka, należy przycisnąć go płasko do gazety leżącej na stole. Następnie musisz ostrożnie, bez gwałtownych ruchów, przecierać wzdłuż powierzchni papieru w jednym kierunku. Tę samą procedurę zaleca się powtórzyć kilka razy po obu stronach noża. Następnie urządzenie kuchenne można dokładnie spłukać pod wodą.

Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, nóż ponownie stanie się bardzo ostry.