in

Z ostatniej chwili: Zapadła ostateczna decyzja w sprawie szkół. Kolosalne zmiany już od soboty.

Temat nauczania zdalnego od jakiegoś czasu nie schodzi z ust Polaków. Nie ma wątpliwości co do tego, że powrót dzieci do szkół przyczynił się do wzrostu zakażeń. Z dnia na dzień sytuacja w naszym kraju staje się coraz bardziej dramatyczna, co zmusza władze do podjęcia odpowiednich kroków. Dzieci znowu będą uczyć się w domach? Mateusz Morawiecki poinformował o drastycznych zmianach, które lada moment wejdą w życie.

Pomimo drastycznych wzrostów zakażeń koronawirusem, rząd do tej pory pomijał temat zamknięcia szkół, mimo iż większość Polaków brała to pod uwagę i nie miała wątpliwości co do tego, że władze mogą podjąć takie decyzje. W końcu dowiedzieliśmy się, co nastąpi.

Powrót do nauczania zdalnego

W czwartek o godzinie 17:00 zaczęła się konferencja prasowa, w której brał udział między innymi Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski. Poznaliśmy rozwiązania, jakie zostaną wdrożone w związku z wciąż pogarszającą się sytuacją w naszym kraju. Wejdą w życie nowe obostrzenia, między innymi: maksymalnie 25 osób na imprezach okolicznościowych od 19 października, zgromadzenia do 25 osób, wydarzenia sportowe bez publiczności czy zamknięcie siłowni i basenów.

Wśród jedną z najbardziej oczekiwanych informacji są dalsze losy szkół. Już od 17 października Polacy muszą być przygotowani na poważne zmiany.

Od tej pory w żółtej strefie uczniowie będą mieli do czynienia z nauczaniem w trybie hybrydowym – część zajęć będzie online, a część w salach lekcyjnych. W strefie czerwonej zaś nastąpi całkowite przejście na nauczanie zdalne.

Miejmy nadzieję, że wprowadzenie nowych obostrzeń doprowadzi do zmniejszenia liczby zakażeń. Przypominamy, że dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie – aż 8099 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!