fot. imgur.com/a/vKuEP
in

Bardzo oryginalny pomysł na blat do kuchni. Nie uwierzysz, co wykorzystano przy jego tworzeniu!

Z pewnością każdy chciałby, aby wnętrze jego mieszkania było wyjątkowe i niepowtarzalne. Nic dziwnego, mieszkanie to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, więc przebywanie w nim powinno sprawiać nam przyjemność.

Po za tym chyba każdy z nas lubi, gdy znajomi podczas wizyty komplementują wystrój naszego pokoju, bądź desing kuchni. Większość stawia na proste rozwiązania, takie jak ciekawy obraz na ścianie lub ładna tapeta. To na pewno dobre sposoby, aby sprawić, że wnętrze mieszkania będzie przytulniejsze, jednak nie wywołają u nikogo podziwu i zaskoczenia takiego jak w przypadku pomysłu mężczyzny korzystającego z Nicku thepassionofthechris. Wspomniany użytkownik strony Imgur wstawił na swój profil zdjęcia ukazujące jak krok po kroku odnowił swoją kuchnie według autorskiego pomysłu.

Największym zaskoczeniem okazał się blat kuchenny. Zwykły mebel dzięki projektowi mężczyzny nabrał charakteru i niesamowitego designu.

Na początek wybór koloru. Mężczyzna chciał, aby blat pasował do typowej męskiej kuchni.
Wybór czarnego był w takim przypadku świetnym pomysłem.

Jednak to nie koniec zmian! Autor projektu chciał wykończyć go w jakiś specjalny sposób.
Postanowił wykorzystać do tego kapsle, które zbierał wraz z rodziną i znajomymi przez kilka lat.

Konieczna była segregacja kapsli kolorami, mężczyźnie pomogły w wykonaniu tego zadania jego dzieci.

Było to bardzo czasochłonne zajęcie, jednak dzięki pomocy udało się wszystko sprawnie posortować.

Gdy materiał był już przygotowany przyszedł czas na wykonanie. Ekipa ułożyła kapsle na blacie zgodnie z projektem.
Pomysł przewidywał ułożenie z kapsli obrazu, jednak okazało się to za trudne, więc mężczyzna zmienił koncepcje i postawił na wykonanie gradientu.

Gradient to metoda polegająca na stopniowym przechodzeniu z jednego koloru do drugiego. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę interesująco!

Gdy wszystkie kapsle znalazły swoje miejsce na blacie przyszedł czas, aby w jakiś sposób je zabezpieczyć. Mężczyzna postanowił użyć do tego żywicy epoksydowej.

Musiał wylać, aż pięć warstw, aby zakryć wszystkie kapsle.

Następnie nadszedł czas na ostatnie poprawki.
Podczas wylewania i zastygania żywicy w niektórych miejscach powstały nierówności. Jednak mężczyzna miał sposób również na ten problem. Użył opalarki, aby wyrównać powierzchnie blatu.

W końcu po kilku godzinach pracy można było podziwiać efekt końcowy.

Blat wygląda naprawdę oryginalnie!
Tęcza z kapsli to z pewnością pomysł, którego pozazdrości mężczyźnie nie jeden bar. Wykonawcy gratulujemy świetnego projektu.

Źródło i Fotografie: imgur.com