in

Ta herbatka domowej roboty skutecznie wyleczy twoje opuchnięte nogi w przeciągu kilku dni!

Nadmiar masy ciała, niskie krążenie krwi, miesiączka, niezdrowa dieta czy też ciąża – to wszystko może doprowadzić do opuchlizny nóg. A tak naprawdę stan ten spowodowany jest zatrzymywaniem płynów w organizmie. Na szczęście, istnieje kilka domowych sposobów by szybko się z tego wyleczyć.

Na początku zaprezentujemy Wam sposób, dzięki któremu płyn zgromadzony w nogach spłynie do układu krążenia, skąd trafi do nerek, po czym zostanie wydalony z naszego organizmu.

Połóż się i użyj dość dużej poduszki na której położysz swoje nogi. Stopy powinny się znajdować około 12 cm nad wysokością naszego serca. Leż w tej pozycji przez około 10-15 minut, najlepiej 3-4 razy dziennie.

Herbata z pietruszki
Kolejnym doskonałym lekarstwem jest herbata z pietruszki, która skutecznie eliminuje nadmiar płynów.

Przygotowanie:
Dokładnie posiekaj liście pietruszki i jej korzenie. Po czym razem je wymieszaj.
Następnie wlej 500ml do garnka i postaw go na ogniu. Dodaj do niego 5 łyżeczek otrzymanej mieszanki i gotuj we wrzątku przez 5 minut. Poczekaj aż herbata ostygnie, około 20 minut. Po czym odcedź i regularnie pij taką herbatkę 3 razy dziennie dla najlepszych rezultatów.
Masaż olejkami ziołowymi
By zmniejszyć opuchliznę możemy zastosować także masaż z olejkami. Do przygotowania potrzebujemy: 25 ml olejku rozmarynowego i 150 ml oleju z oliwek. Zmieszaj je razem i stosuj, masując swoje nogi.
By osiągnąć najlepsze rezultaty unikaj stania w jednym miejscu czy też siedzenia przez długi czas, prowadź aktywny tryb życia, spróbuj ograniczyć sól i leki które mają działanie moczopędne czy też przeczyszczające, pij dużo wody!