in

Jeśli puchną Ci nogi z powodu upałów – te sztuczki mogą ułatwić Ci życie!

Lato to ulubiona pora roku większości ludzi – słońce i upalne temperatury sprawiają im radość. Ale nie każdy za nim przepada…

W szczególności kobiety często cierpią z powodu obrzękłych nóg i stóp w upalne miesiące. Kiedy słupek rtęci idzie w górę, naczynia krwionośne rozszerzają się a wtedy krew przecieka do otaczających tkanek. Pomaga to organizmowi ochłodzić się.

Ale gdy ciało jest przegrzane, ma kłopoty ze sprowadzeniem krwi z kończyn do wnętrza serca – gromadzi się ona w nogach, a zwłaszcza w stopach. Ponadto, podróżowanie samolotem, siedzący tryb życia i ciąża mogą powodować obrzęki nóg. Na szczęście istnieją pewne domowe środki zaradcze, które mogą dać Ci trochę ulgi tego lata. Te cztery wskazówki ułatwią Ci życie!

1. Kąpiel stóp z miętą
Jedną ze skutecznych metod łagodzenia zwiotczonych stóp jest zanurzenie ich w zimnej wodzie przez trzy minuty, a następnie danie im się zrelaksować w gorącej wodzie. Im więcej razy to zrobisz, tym szybciej zauważysz różnicę. Kolejna wskazówka to wrzucenie kilku liści mięty do miski z wodą. Liście stymulują krążenie krwi w stopach i przeciwdziałają skurczom nóg.

2. Sól Epsom
Napełnij miskę letnią wodą i dodaj około 60 g soli Epsom. Zanurz w niej stopy na 15 minut, a następnie starannie je wytrzyj. Według Livestrong, sól Epsom może złagodzić ból w stopach, usunąć brzydki zapach stóp i zmiękczyć skórę. Może także wyciągnąć nadmiar płynu i walczyć z pęcherzami, zgrubieniami czy też odciskami.

3. Ocet jabłkowy
Ocet jabłkowy ma bogatą zawartość potasu i może pomóc zmniejszyć opuchliznę na nogach i stopach. Potas w occie wspiera komórki i równoważy płyn w nogach. Do 200 ml wody wlej taką samą ilość octu jabłkowego. Zanurz ręcznik w mieszance, a następnie owiń go wokół nóg na 30 minut.

4. Olej rumiankowy
Masaż z olejkiem rumianku nie tylko relaksuje, ale także zmniejsza obrzęki nóg. Olejek rumiankowy ma właściwości przeciwzapalne i może być nakładany bezpośrednio na skórę. Wmasuj olej w skórę – lub poproś o to swojego partnera.

Podziel się tymi wskazówkami, aby więcej ludzi mogło poczuć ulgę.
Z tymi czterema wskazówkami, Twoje stopy powinny czuć się o wiele lepiej. A jeśli obrzęk nie zanika, skontaktuj się ze specjalistą.