in

Już niebawem wejdzie w życie duża zmiana. Niestety polskie rodziny odczują ją najmocniej.

Niebawem rodziny mogą odczuć bardzo dużą zmianę, szczególnie te, w których jest co najmniej dwoje dzieci. Z pewnością zastanawiacie się, czy tę zmianę będzie można zaliczyć do dobrych – niestety, wręcz przeciwnie. Polacy będą zawiedzeni. O czym mowa?

Nowa opłata dla gospodarstw domowych

Około 13 milionów gospodarstw domowych czeka nowa opłata – opłata mocowa. Już dzisiaj polskie rodziny powinny powoli przygotowywać się na wzrost wydatków.

Będzie ona obowiązywać już od 1 października 2020 roku. Pieniądze z niej zebrane mają trafić do spółek energetycznych. Będą one przeznaczone na cele związane z utrzymaniem i modernizacją starych bloków energetycznych.

„Opłata mocowa zacznie obowiązywać od 1 października br. i będzie doliczona do części dystrybucyjnej naszych rachunków – mówiła rzeczniczka URE” – mówi Agnieszka Głośniewska dla Faktu.

Opłata mocowa będzie doliczana do rachunków.

O jakiej kwocie mowa? Podobno ma ona nie przekroczyć 10 złotych miesięcznie. Rzeczywiście jest to niewiele, ale jednocześnie trzeba pamiętać o wzroście rachunków za prąd o około 8-10 %.

Na dzień dzisiejszy polskie rodziny płacą przeciętnie za prąd około 100 do 150 złotych na miesiąc. Opłata mocowa z pewnością nie będzie dla nikogo do końca obojętna, tym bardziej w czasach koronawirusa, kiedy wiele rodzin boryka się z kryzysem finansowym.

Podziel się tą ważną informacją ze swoimi bliskimi!

Źródło: fakt.pl