in

Opiekunka dziecięca wyjawia dlaczego nie przyjmuje śpiących dzieci – Każdy powinien to przeczytać.

W dzisiejszych czasach, gdy matki muszą szybko wracać do pracy, rodzicom pozostaje alternatywa w postaci żłobka czy opiekunki.

Na portalu Imgur pewna opiekunka zamieściła historię, która przyprawia o dreszcze…

„Żyjemy w czasach, w których zło może czaić się nawet w najmniej oczekiwanych miejscach, dlatego nigdy za wiele czujności. Proszę przeczytaj tę historię i podaj ją dalej.

Pracowałam w żłobku, gdzie panowała zasada, że nie możemy przyjmować dzieci śpiących w fotelikach dziecięcych. Więc gdy rodzice przynosili nam dziecko, które w drodze zasnęło musiałam je obudzić i wyjąć z fotelika. Wielu rodziców denerwowało się z tego powodu, ale musieliśmy przestrzegać tej zasady.

Sądziłam, że chodzi o to by wszystkie dzieci miały ten sam rytm dnia, ale pewnego dnia babcia przywiozła śpiące dziecko, które nie chciało się obudzić. Podnosiło głowę, coś zamamrotało i zasypiało ponownie. Dyrektorka natychmiast wezwała pogotowie, a babcia tłumaczyła, że „dziecko miało ciężką noc” itd. W końcu babcia wyszła i zadzwoniła po rodziców dziecka.
 
Okazało się potem, że babcia podawała dziecku środki nasenne gdy je pilnowała, podała je 6 miesięcznemu dziecku i dlatego nie chciało się obudzić! Musieli zrobić mu płukanie żołądka. Zostały też podjęte kroki prawne, nie wiem jakie były następstwa, bo rodzina się wyprowadziła.
 
Potem zrozumiałam, ta polityka była prowadzona dlatego, że władze żłobka wiedziały, że oprawcy potrafią zrobić coś takiego. Potrafią złamać dziecku rękę, podać leki nasenne, a potem zostawić opiekunce, która pozwala dziecku przespać cały poranek, a ponieważ dziecko było z opiekunką, łatwo zrzucić na nią całą winę.
 
Od tamtej pory nigdy nie biorę pod opiekę śpiących dzieci. Tak samo odmawiam opiekowania się śpiącymi dziećmi w ich domu, z dokładnie tego samego powodu.”