in

Zamknął się w klatce razem ze skrzywdzonym pitbullem. Gdy tylko zaczął jeść, stało się coś niezwykłego.

Zaraz przed zamknięciem szpitala weterynaryjnego, dr Andy Mathis, weterynarz z Elberton, Georgia, otrzymał wezwanie o psie, który został znaleziony na polnej drodze, od razu powiedział rozmówcy aby przyprowadził psa, żeby mógł na niego spojrzeć.

Kobieta szybko przywiozła szarego pitbulla, była to suczka, która była w krytycznym stanie – wyglądała, jakby miała zaraz odejść z tego świata. Była wychudzona, miała anemię, hipotermię i cierpiała jeszcze na cały szereg innych problemów. Dr Mathis mógł zrobić jedną z dwóch rzeczy: uśpić ją i zaoszczędzić jej cierpienia lub spróbować ją jakoś uratować. Więc zapytał się wszechświata, znanego również jako Facebook, co ma zrobić w tej sytuacji – a wszechświat odpowiedział: „Spróbuj!”.

Piesek miał jednak spore problemy z zaufaniem, było po nim widać, że miał za sobą bardzo przykre doświadczenia. Bał się nawet zjeść tego co podał mu weterynarz. Wtedy wpadł on na genialny pomysł, dzięki któremu piesek zaczął w końcu jeść i doszedł do siebie w zaskakująco szybkim tempie!
pitbull-weterynarz

We wzruszającym filmie poniżej, dr Mathis siada z nim wewnątrz jego klatki, aby zachęcić go do zjedzenia z nim śniadania i pomóc mu nabrać zaufania do ludzi. Weterynarz włożył sobie nawet swoje jedzenie do takiej samej miski jak pies, aby poczuł się on, że są sobie równi i że jest już w bezpiecznym miejscu. Zaangażowanie tego człowieka o wielkim sercu, potrafi wzruszyć do łez.