in

Wiemy, jak wyglądałby 40-letni Michael Jackson bez operacji plastycznych. Poznalibyście go?

Nie ma wątpliwości co do tego, że Michael Jackson jest legendą, a jego twórczość do dziś gości na słuchawkach milionów ludzi na całym świecie. Jednak artysta przez lata był tematem dyskusji – niestety nie zawsze związanych z tym, co tworzy.

Oprócz zarzutów dotyczących molestowania dzieci, pojawiają się także kontrowersje wokół operacji plastycznych wokalisty. Wiele osób zastanawiało się, jak Jackson wyglądał, zanim się na nie zdecydował. Pewien grafik postanowił cofnąć efekt zabiegów, jakim poddała się gwiazda.

Operacje plastyczne Michaela Jacksona

Nie jest tajemnicą, że Michael nie miał łatwo, kiedy był dzieckiem. Znęcał się nad nim jego ojciec, Joseph Jackson. Przez to artysta miał traumę, która towarzyszyła mu już niemal do końca życia. Dlatego też nie mógł zaakceptować swojego wyglądu.

Michael Jackson przeszedł swoją pierwszą operację już w wieku 20 lat. Pomniejszył sobie wtedy nos. Zawsze tłumaczył się, że było to konieczne, ponieważ złamał nos na próbie. To jednak nie była jego ostatnia operacja – był to dopiero początek. Król popu miał co najmniej sześć operacji nosa.

Specjaliści potwierdzają, że poza tym zdecydował się także m.in. na implanty w policzkach i brodzie, a także wypełnienie ust. W ciągu swoich 30 lat życia przeszedł łącznie prawie 100 operacji, o których nie powiedział nikomu do końca życia.

Poza tym wątpliwości wzbudza także jego kolor skóry. Czarnoskóry Micheal Jackson przyznawał, że cierpi na bielactwo i na jego ciele są plamy białej skóry, jednak nikt nie zauważył ich nigdy u gwiazdy. Jackson rzekomo używał makijażu, aby je zakryć.

Twórca jednej z biografii artysty jest innego zdania – według niego po prostu używał kremów wybielających. Co wykazała sekcja zwłok? Micheal Jackson rzeczywiście cierpiał na bielactwo!

Jeden z grafików zdecydował się na usunięcie skutków operacji i bielactwa. Na YouTube pojawił się filmik, który natychmiast zainteresował internautów. Koniecznie obejrzyjcie go poniżej: