in ,

Bliźnięta urodziły się połączeni główkami. To niewiarygodne jak wyglądają dzisiaj.

Jeszcze nie tak dawno, kiedy na świecie pojawiały się bliźnięta syjamskie – ich los był smutny. Były skazane na to, co im dał. Dzisiaj medycyna pomaga im zacząć normalne życie. Lekarze mogą zdziałać naprawdę wiele. Doskonałym przykładem na to jest historia Jadona i Aniasa.

Dzieci urodziły się ze złączonymi głowami, co jest możliwe… ale tylko raz na 200 tysięcy przypadków! Mama nie wiedziała, co o tym myśleć, podobnie jak Nicole McDonald – jej mąż. Mieli być parą, która wychowuje dzieci inne od reszty. I z pewnością to wychowanie byłoby trudne… gdyby nie pomoc ze strony medycyny.

Stał się cud… Ze względu na to, że stan zdrowia bliźniąt był dobry, lekarze powiedzieli, że mogą podjąć się przeprowadzenia operacji, która miałaby doprowadzić do tego, że główki dzieci zostaną rozdzielone. Jadon i Anias mieli wtedy dopiero 13 miesięcy.

Operacja wymagała kilku skomplikowanych etapów. Pierwszym z nich było rozdzielenie naczyń krwionośnych chłopców. Trwał aż 27 godzin! Operacja miała miejsce 14 października 2016 roku.
 

 
Rodzice zostali wsparci finansowo przez ludzi z całego świata – dzięki ich dobremu sercu możliwa była operacja…
 

 
To niesamowite, na co pozwoliła medycyna… Ich życie z pewnością będzie wyglądać zupełnie inaczej 🙂
 

Zobaczcie także filmik: