in

Przez 60 dni jadł 4 łyżki oleju kokosowego. Nie do wiary, jak wpłynęło to na jego mózg!

Amerykańska lekarka Mary Newport wywołała niedawno spore zamieszanie swoją teorią, która głosi, że olej kokosowy może mieć pozytywny wpływ na korę mózgową.

Mary jest przekonana, że olej jest tajną bronią, która może pomóc zapobiec chorobie Alzheimera. Jeśli ma rację, olej kokosowy może zrewolucjonizować leczenie tej choroby.

Dr. Newport ma bardzo osobisty stosunek do choroby Alzheimera, ponieważ u jej męża Steve’a zdiagnozowano tą chorobę kilka lat temu. Kobieta opisuje, że jego objawy stawały się coraz silniejsze i bardziej zauważalne.

Podzieliła się niektórymi z jej doświadczeń w kontekście badań klinicznych.
olejkokosowy1x

„Czasem Steve był jakby uwięziony we mgle, zawieszał się i zamyślał. Nie mógł nawet znaleźć odpowiednich sztućców czy też zapominał o zamknięciu lodówki. Kiedy spodziewałam się telefonu, zapewniał mnie, że nikt nie dzwonił. Dwa dni później okazywało się całkowicie coś innego”

Steve zaczął brać leki, które spowalniały pogarszanie się stanu jego mózgu, ale efekty uboczne były straszne.
olejkokosowy2x

Przez cały czas czuł się przygnębiony, stracił sporo na wadze, a nawet nie mógł wykonać prostych obliczeń. Najprostsze zadania wydawały się dla niego niemożliwe, mimo że jego ciało było w doskonałej formie. Mógł całymi dniami pracować w ogrodzie.
olejkokosowy3x

Mary opowiadała, że z jego pamięcią krótkotrwałą z dnia na dzień było coraz gorzej. Usiłowała ze wszelką cenę znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji. Chciała zbadać wpływ diety na działanie mózgu i dążyła do tego, aby wyzbyć się lekarstw, które obciążają jego organizm.
olejkokosowy4x

NADZIEJA

Po przestudiowaniu masy lektur, uświadomiła sobie, że triglicerydy można zastąpić, a dzięki temu nie tylko spowolnić Alzheimera, ale również spowodować, że przestanie się on dalej rozwijać. Zdecydowała się wypróbować metodę, która według niej powinna zadziałać w przypadku męża.
olejkokosowy5x
Mary zaczęła swój eksperyment z olejem kokosowym. Codziennie rano i wieczorem dawała Steve’owi po dwie łyżki oleju.
olejkokosowy6x

EFEKTY?

Zaledwie 60 dni później zauważyli sporą różnicę. Steve czuł się już o wiele lepiej, znów zaczął żartować i stał się bardziej rozmowny. Rok później wydawał się zupełnie nową osobą. Mimo, iż zdarza mu się zapomnieć niektóre ze słów, nie ma już problemu z rozpoznawaniem jego bliskich czy poznawaniem nowych osób, wykonywaniem wszelkiego rodzaju zadań, które jeszcze jakiś czas temu były dla niego nie lada wyzwaniem. Istnieje jeszcze wiele testów, które muszą być wykonane, ale Mary jest wniebowzięta.
olejkokosowy7x
„W tej chwili jesteśmy po prostu szczęśliwi z tego co osiągneliśmy. Jeśli olej kokosowy może naprawdę spowolnić Alzheimera, to uwierzcie, że warto!”
Kto wie, może olej stanie się skutecznym środkiem zapobiegawczym w najbliższej przyszłości? A walka z Alzheimerem stanie się prosta, oszczędzi naszych bliskich i ocali od zapominania? 🙂

Źródło Zdjęć:1, 2, 3, 4, 5