in ,

Miała 9 lat, gdy matka wyraziła zgodę na amputowanie jej nogi. 15 lat później zdarzyło się coś nieprawdopodobnego

Oksana urodziła się 16 czerwca 1989 roku w ukraińskim mieście Chmielnicki. Przyszła na świat z wadami rozwojowymi, które zdaniem lekarzy były konsekwencją wybuchu elektrowni w Czarnobylu.

Miała nóżki różnej długości, 6 palców u nóg i zrośnięte palce u ręki.

Rodzice oddali niepełnosprawną dziewczynkę do domu dziecka. W sierocińcu przeszła piekło na ziemi. Była skrajnie zaniedbywana, bita i molestowana.

Jej szanse na adopcję w kraju były bliskie zeru. To właśnie dlatego przeznaczono ją do adopcji zagranicznej. Dziewczynką o ujmującym uśmiechu zainteresowała się Amerykanka Gay Masters. Była gotowa od razu zająć się tym zaniedbanym i skrzywdzonym przez los dzieckiem, ale skomplikowane prawo na Ukrainie sprawiło, że jeszcze dwa lata Oksana musiała spędzić w sierocińcu…

Ale w końcu jej koszmar się skończył.

Oksana wyjechała do Stanów i zamieszkała z Gay, którą od razu nazwała swoją mamą. To dzięki Gay Oksana przeszła konieczne operacje, w tym amputacji nóg i rozczepienia palców.

I dzięki niej zyskała coś o wiele cenniejszego – wiarę w siebie i swoje nieograniczone możliwości!
 
Dzięki Gay, Oksana uwierzyła, że może spełniać marzenia pomimo swoich ograniczeń.
 

 
Pokochała wioślarstwo i biathlon. Stała się w nich mistrzynią paraolimpijską. Ale stała się także wzorem i inspiracją dla wielu osób zmagających się z niepełnosprawnością.
 
Wzięła nawet udział w odważnych sesjach fotograficznych prezentując swoje ciało by pokazać, że brak nóg w żaden sposób nie sprawia, że jest gorsza. To piękna, mądra i… wrażliwa kobieta.
 

 
Oksana chce innym pomagać tak, jak jej pomogła mama. Odwiedza rannych żołnierzy, którzy musieli mieć amputowane kończyny. Chce im pokazać, że to nie koniec życia! Planuje także adoptować niepełnosprawne dziecko z Ukrainy. Angażuje się w pomoc dla placówek w jej ojczystym kraju.
 

 
Jej historia jest tak niezwykła, że zasługuje na przekazanie dalej.