in ,

Powrót zaostrzonych restrykcji jeszcze w tym tygodniu? Spełnia się najczarniejszy scenariusz.

Przedstawiciele rządowej Rady Medycznej nie mają wątpliwości co do tego, że lada moment powróci podział powiatów w Polsce na strefy czerwone, żółte i zielone.

Z informacji, które udało się zdobyć dziennikarzowi RMF FM Michałowi Dobrołowiczowi wynika, że stanie się to już w najbliższych dniach. Polacy muszą być przygotowani na tę ogromną zmianę. Pandemia koronawirusa wciąż daje się we znaki.

W dniu dzisiejszym odnotowano 421 nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej z województw: mazowieckiego (82), lubelskiego (59) i zachodniopomorskiego (42).
Dalsze decyzje dotyczące obostrzeń będą podejmowane w chwili, gdy liczba ta przekroczy tysiąc zakażeń dziennie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to mieć miejsce już niebawem.

Kolejne obostrzenia związane z COVID-19

Obostrzenia, które lada moment mogą zostać wprowadzone zakładają ostrzejsze restrykcje dla tych, którzy nie przyjęli szczepionki, ograniczanie zgromadzeń i imprez, a także powrót maseczek na świeżym powietrzu.

“Restrykcje mogłyby obowiązywać nie w całej Polsce, ale w powiatach lub grupach powiatów, gdzie zaszczepionych przeciwko Covid-19 jest najmniej”

– tłumaczy prof. Kuchar.

“Jeżeli zaczyna brakować miejsc w szpitalach, trzeba coś z tym zrobić i to jest główna motywacja dla władz, żeby wprowadzać coraz to ściślejsze restrykcje”

– dodaje.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło:RMF FM