in ,

Dodatkowe restrykcje dla niezaszczepionych? Wiceminister zdrowia zdradził plan rządu.

Pandemia koronawirusa mocno daje się we znaki i póki co nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie poprawie. Konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków, mających na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak się okazuje, obecnie rząd rozważa obowiązek posiadania świadectwa szczepień w przypadku pojawienia się w miejscu publicznym.

Paszporty covidowe są ostatnimi czasy bardzo często sprawdzane. Wiceminister zdrowia przekazał szczegóły dotyczące planu rządu. Każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę!

Ograniczenia dla niezaszczepionych

Biorąc pod uwagę fatalną sytuację epidemiologiczną, rząd uznał, że konieczne jest wprowadzenie dodatkowych ograniczeń. Weszły one w życie wraz z 1 grudnia. Czy na tym koniec? Czy niebawem możemy spodziewać się kolejnych zmian? Istnieje spora szansa na to, że pojawią się ograniczenia tylko dla tych, którzy nie przyjęli preparatu.

Waldemar Kraska podkreślił w Programie I Polskiego Radia, że „każda metoda, która będzie powodowała, że pójdziemy do punktu szczepień i przyjmiemy szczepionkę, jest dobra”.

Wiceminister zdrowia dodał, że samo zachęcenie ludzi do tego, by się szczepili, to za mało. Czy w związku z tym pojawi się obowiązek posiadania paszportów covidowych w miejscach publicznych?

„Bardzo intensywnie o tym myślimy, być może jakieś decyzje będą podjęte” – zaznacza Kraska.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: o2.pl