in ,

Niezaszczepieni nie wejdą do sklepu? Minister zdrowia zdradził plan rządu.

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wciąż niepokoi. W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 32 835 nowych zakażeń koronawirusem. Niedzielski jest zdania, że niebawem możemy spodziewać się nawet 50 tys. zakażeń dziennie.

Czy w związku z tym pojawią się dodatkowe ograniczenia? Jak się okazuje, rozważane jest zamknięcie sklepów dla niezaszczepionych osób.

Czeka nas lockdown?

Wiele wskazuje na to, że możemy spodziewać się surowego lockdownu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało podmioty odpowiedzialne za infrastrukturę o tym, że mogą stracić nawet 30% pracowników przez obecną sytuację epidemiologiczną. Musimy być gotowi na to, że liczba zakażeń przekroczy nawet 50 tys.

Minister zdrowia nie zamierzał owijać w bawełnę. Omikron spowodował, że rozważane jest nawet zamknięcie sklepów dla osób niezaszczepionych. Osoby posiadające certyfikat szczepienia byłyby zwolnione z przestrzegania limitów. Ci, którzy nie przyjęli preparatu, mieliby zakaz wejścia do sklepów, galerii, kin czy hoteli.

Niedzielski podkreślił, że walka z koronawirusem ma opierać się na „powszechnym stosowaniu certyfikatu covidowego”. Z pomocą przychodzi ustawa, która daje podstawy prawne.

„Według naszego stanowiska może to być już teraz robione ale, jak rozumiem, podstawa ustawowa powinna rozwiewać wszelakie wątpliwości i zachęcać wszystkich do stosowania tego instrumentu” – wyjaśnia Niedzielski.

Piąta fala w sposób szczególny daje się we znaki. Liczba osób znajdujących się na kwarantannie poraża i może przyczynić się do braku stabilności w działaniu państwa.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: PAP