in , ,

Ogłoszono stan epidemii. Prezydent kieruje ważne słowa do Polaków.

W Polsce ogłoszono dzisiaj stan epidemii. Pojawiło się orędzie prezydenta Andrzeja Dudy, który kieruje ważne słowa do Polaków – każdy powinien je usłyszeć.

,,Pustki na ulicach polskich miejscowości, to widok daleki od naszych marzeń. Jednak w obecnej sytuacji budzi on nadzieję, jest świadectwem mądrości i odpowiedzialności Polaków. Przed nami decydujący czas. Zdaniem specjalistów zbliżamy się do kluczowego, przełomowego momentu w walce z epidemią.” – mówi prezydent.

,,Apeluję do wszystkich o jeszcze większą mobilizację, o jeszcze większą dyscyplinę. Zostańmy w domach, stosujmy się do wydawanych zaleceń. Nie ryzykujmy zdrowiem i życiem własnym oraz innych osób”.

Polacy powinni przyjrzeć się teraz innym krajom – z wielu nie powinniśmy brać przykładu. Musimy się zmobilizować i wspólnie zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

,,Szybko rosnąca liczba zakażeń i zachorowań jest zawsze wynikiem lekkomyślności i lekceważenia podstawowych reguł bezpieczeństwa. W tych trudnych dla nas dniach, z całego serca dziękuję służbom sanitarnym, medycznym i mundurowym. Dziękuję żołnierzom Wojska Polskiego oraz tym z państwa, którzy zabezpieczają dostęp do najpotrzebniejszych usług i towarów – wykazują się państwo szczególnym hartem ducha.”

Prezydent uważa, że jako Polska jesteśmy silnym narodem i „wyjdziemy z tej próby obronną ręką, że jako państwo i naród umocnimy łączące nas więzi, że po raz kolejny udowodnimy, jak wielką siłę i możliwości ma nasza wspólnota”. Podziel się tym ważnym apelem ze swoimi bliskimi!