fot. freepik, tiktok/@ks.piotrjarosiewicz
in

Ma szóstkę dzieci i nie wzięła ślubu kościelnego. Duchowny odpowiedział, czy jest „nieważna dla Boga”

W epoce cyfrowej, gdzie granice między tradycyjnym a nowoczesnym podejściem coraz bardziej się zacierają, Kościół katolicki znajduje nowe sposoby, by nawiązać dialog z wiernymi. Wśród nich wyróżnia się ksiądz Piotr Jarosiewicz, który za pośrednictwem platformy TikTok, odpowiada na trudne i często intymne pytania, stając się mostem między wiernymi a nauczaniem Kościoła. Jedno z ostatnich pytań w sposób szczególny przykuło uwagę internautów. 

Pytanie o miłość Boga

Niedawno jedna z użytkowniczek TikToka zwróciła się z pytaniem do księdza Piotra Jarosiewicza, które dotykało głębokich dylematów duchowych i moralnych. Pytała:

„Nigdy nie wzięłam ślubu kościelnego. Mam szóstkę dzieci i męża cywilnego. Czyli dobrze rozumiem, że teraz dla Boga nie jestem już ważna?”.

To pytanie, pełne niepewności i poszukiwania akceptacji, znalazło w księdzu Jarosiewiczu empatycznego i zrozumiałego słuchacza.

Ksiądz Jarosiewicz, z ciepłem i zrozumieniem, podjął się odpowiedzi, podkreślając niezachwianą miłość Boga do każdej osoby.

„Jest Pani dla Boga najważniejsza na świecie. Tak Panią kocha, że jak mówi Pismo Święte 'wyrył Pani imię na obu swoich dłoniach'” – odpowiedział, cytując fragmenty z Księgi Izajasza ze Starego Testamentu. W ten sposób przypomniał, że w oczach Boga każdy jest bezcenny i kochany, niezależnie od okoliczności życiowych czy dokonanych wyborów.

@ks.piotrjarosiewicz #tegodnia ♬ dźwięk oryginalny – Ks. Piotr Jarosiewicz

Dalej, ksiądz Jarosiewicz delikatnie zaproponował rozważenie ślubu kościelnego nie jako obowiązku, ale jako możliwość bliższego związku z Bogiem i Kościołem. „Może to jest też czas, by przez TikToka zaprosić do ślubu kościelnego, do tego, żeby Pan Jezus prowadził i błogosławił”, mówił, podkreślając, że taka decyzja może być kolejnym krokiem w duchowym rozwoju i doświadczaniu Bożej obecności w życiu rodzinnym.

Współczesny duchowny: przewodnik i nauczyciel

Ksiądz Piotr Jarosiewicz, poprzez swoją działalność na TikToku, pokazuje, jak duchowni mogą skutecznie wykorzystać nowe media do nauczania, inspiracji i oferowania duchowego wsparcia. Jego otwartość na dialog, gotowość do odpowiedzi na trudne pytania i umiejętność wykorzystania cyfrowych platform do szerzenia pozytywnych przesłań to przykład dla innych w Kościele, jak być blisko wiernych w dzisiejszych czasach.

Dialog między księdzem Jarosiewiczem a wiernymi na TikToku to dowód na to, że Kościół może iść ramię w ramię z nowoczesnością, odpowiadając na potrzeby i pytania współczesnych ludzi.