Zdjęcie ilustracyjne freepik.com
in ,

Ksiądz podczas chrztu nazwał ojca „tłukiem”. Nagranie w momencie obiegło sieć

W kościele katolickim chrzest jest jednym z najważniejszych wydarzeń, uważanym za symboliczny akt otwierający drzwi do społeczności wierzących. Niestety, ojciec Zosi nie mógł się cieszyć tym wyjątkowym momentem tak bardzo, jak by tego chciał, ze względu na swoją nieudaną odpowiedź.

Czy ksiądz przesadził?

Żyjemy w epoce, w której smartfony umożliwiają nam rejestrowanie każdej ważnej chwili naszego życia. Z jednej strony jest to wygodne i pełne zalet, ponieważ możemy uwieczniać piękne momenty, ale z drugiej strony każda nieudana sytuacja również zostaje zapisana na naszych urządzeniach. Tak było również w przypadku chrztu Zosi, który stał się hitem TikToka.

Podczas tej uroczystości ksiądz zadał ojcu dziecka prosty pytanie: „O co prosicie Kościół Boży dla Zosi?”, ale stres sprawił, że ojciec Zosi odpowiedział w sposób zaskakujący dla wszystkich obecnych: „O schronienie? O dom?”. Ksiądz nie miał litości i nazwał go „tłukiem”. Choć słowa te mogłyby wywołać frustrację lub złość u innych osób, rodzice Zosi zareagowali śmiechem, przez co można wnioskować, że bardzo dobrze znają się z duchownym.

@anonimowyglupek #dlaciebie #dc #fypシ #funny #video #chrzest #schronienie #dom ♬ dźwięk oryginalny – Daniel

Filmik z całym zdarzeniem szybko rozprzestrzenił się po sieci i obejrzało go miliony internautów, przy okazji przywołując wspomnienia widzów o własnych wpadkach podczas uroczystości kościelnych.

„moj mąż odpowiedzial „o wszystko”😅”

„Mnie się ksiądz spytał, jakie imię wybraliśmy dla córki, ja powiedziałem żadne, bo myślałem, że mu o drugie chodzi”

„Zdarza się. Kuzynka ze stresu na swoim ślubie powiedziała: „biorę sobie za żonę męża””

„Też nie wiedziałem, co powiedzieć. Dobrze, że żona wiedziała. Niby proste pytanie, ale trudne znienacka”

– czytamy w komentarzach.

Źródło:edziecko.pl, wiadomosci.wp.pl