in ,

Odmłodziła 80-letnią ciocię o 40 lat. To żadna magia – wystarczył tylko dobry makijaż!

Wizażystka postanowiła uszczęśliwić swoją starszą ciocię i udało jej się odmłodzić ją o 40 lat za pomocą jednego makijażu. Ale najbardziej zdumiewające jest to, że do tego nie potrzebowała wcale dużych ilości makijażu – stosowała po prostu pewne sztuczki, którymi chętnie podzieliła się z innymi.

Julia Stronach, wizażystka ze szkockiego miasta Aberdeen, przez całe życie tworzy naturalne makijaże dla kobiet, dzięki czemu zyskała reputację profesjonalistki. W 2019 r. jej ciotka Sandra skończyła 80 lat i przyszła do siostrzenicy z prostą prośbą – aby przywróciła jej młodość.

Dziewczyna chętnie spełniła pragnienie swojej ukochanej ciotki, ale podzieliła się wynikiem z ludźmi dopiero 25 maja 2020 r.

Pomimo faktu, że skóra i struktura twarzy każdej osoby jest wyjątkowa, Julia wybiera kosmetyki tylko na podstawie tych wrodzonych cech, ma kilka uniwersalnych sztuczek, które stosuje wobec wszystkich. Ciocia nie była wyjątkiem. Wizażystka twierdzi, że wizualne odświeżenie twarzy jest znacznie łatwiejsze niż jej postarzenie, a wielu nieświadomie to robi.

Przede wszystkim dziewczyna nałożyła cienką, ziarnistą warstwę podkładu na twarz cioci – rozprowadziła tonik nie tylko na całym obszarze twarzy, ale także na szyi – to pomogło wizualnie wyrównać koloryt skóry i stworzyć iluzję młodości.

Następnie dziewczyna przygotowała mieszankę matowego cienia do powiek, wybierając odpowiedni odcień, i nałożyła kredkę bezpośrednio na otwarte powieki.I w końcu mistrzyni nałożyła sztuczne rzęsy ciotki, obcinając je tak, że przerzedziły się do krawędzi. Siostrzenica zwróciła szczególną uwagę na jej brwi i usta – to te części twarzy umożliwiły osiągnięcie największego efektu odmładzającego. Sandra sprawiła, że ​​brwi staruszki były gęste i lekkie.

Jeśli chodzi o usta, Sandra umalowała je w nienaturalnym kolorze, ale dotknęła tylko ich środkowej części.

Trochę ostatnich poprawek pudrem z bronzerem i voila – 80-letnia kobieta jednocześnie straciła jedną trzecią swojego wieku, zachowując naturalny wygląd.

Julia twierdzi, że tak udana transformacja ciotki jest zasługą tego, że nie próbowała niczego w niej zmienić, a jedynie podkreślić jasne rysy twarzy, ukrywając słabości. To jest sekret techniki mistrza. Zobacz jeszcze porównanie:

Źródło zdjęć: instagram.com/julzplatinum/