fot. youtube/K's Perfect Fitness TV
in ,

Odkurzanie brzucha – rewolucyjna metoda, która poprawi wygląd twojego ciała w kilka tygodni!

Na wygląd swojego ciała zaczynamy zwracać uwagę najczęściej latem, kiedy zaczynamy pokazywać ciało. Dlatego pokazujemy rewolucyjną i efektowną metodę, którą stosują nawet modelki. Ćwiczenia pomogą wysmuklić brzuch i poprawić jego wygląd. Dodatkowo wzmocnią mięśnie brzucha i odciążą kręgosłup.

Co to jest odkurzanie brzucha?

Ćwiczenia, wbrew pozorom nie wymagają użycia odkurzacza, ani innego specjalistycznego sprzętu. Odkurzanie brzucha polega na wykonywaniu ćwiczeń oddechowych. Ćwiczenia te już w kilka tygodni wzmocnią mięśnie brzucha. Ale to nie jedyna zaleta tych nowatorskich ćwiczeń.

Ćwiczenia pomogą nie tylko wyrzeźbić i uwydatnić mięśnie brzucha, ale odciążą też mięśnie kręgosłupa, dzięki czemu nie będziemy odczuwać bólu pleców.

Jak poprawnie wykonać ćwiczenia?

Odkurzanie brzucha należy wykonywać w pozycji leżącej i stojącej. Najlepsze i najszybsze efekty osiągniemy przy wykonywaniu ćwiczeń 5 razy w tygodniu.
Ważne, aby nauczyć się napinać mięśnie poprzeczne brzucha. Ich stałe napięcie po kilku tygodniach będzie czymś naturalnym i będziemy wykonywać je bez żadnego wysiłku.

Ćwiczenia oddechowe – krok po kroku

1. Pozycja początkowa – kładziemy się na plecach, ramiona opuszczając wzdłuż ciała. Zginamy nogi w kolanach, tak aby stopy całkowicie opierały się na podłodze. Rozluźniamy mięśnie. Powoli i spokojnie wydychamy powietrze nie napinając przy tym żadnych mięśni.
2. Napinanie mięśni – po wydechu staramy się jak najmocniej napiąć mięśnie brzucha. Wstrzymujemy oddech, po czym pobieramy znowu kolejny, mały oddech, bez przerwy ściągając brzuch.
3. Rozluźnienie – po małym wdechu wciąż napinamy mięśnie brzucha i utrzymujemy pozycję przez 10-15 sekund. Następnie powoli wycofujemy brzuch, ale wciąż utrzymując napięcie mięśni. Jeśli nie jesteś w stanie wstrzymywać oddechu, bierz małe oddechy.
4. Wydech – wydychamy powietrze rozluźniając mięśnie. Jednocześnie wciągnij jak najmocniej brzuch. Ważne, aby ciągle utrzymywać napięcie mięśni.
Oczywiście, ćwiczenia należy wspomóc zdrowym odżywianiem i odpowiednim nawodnieniu. Poniżej pokazujemy filmik, który pokazuje jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.

OSTRZEŻENIE Youtubera, który poleca tą metodę:
Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem. Zawsze dokładnie się rozgrzej i rozciągnij po każdym treningu. K’s Perfect Fitness TV nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek obrażenia odniesione podczas ćwiczeń w domu, na siłowni lub w innym miejscu.

Źródło: 5minutdlazdrowia.pl