in ,

Odkurzanie brzucha – rewolucyjna metoda, która poprawi wygląd twojego ciała w kilka tygodni!

Na wygląd swojego ciała zaczynamy zwracać uwagę najczęściej latem, kiedy zaczynamy pokazywać ciało. Dlatego pokazujemy rewolucyjną i efektowną metodę, którą stosują nawet modelki.
Ćwiczenia pomogą wysmuklić brzuch i poprawić jego wygląd. Dodatkowo wzmocnią mięśnie brzucha i odciążą kręgosłup.

Odkurzanie brzucha, może brzmieć zabawnie, ale zapewniamy, że te ćwiczenia naprawdę działają i szybko pozbędziesz się oponki z brzucha.

Co to jest odkurzanie brzucha?

Ćwiczenia, wbrew pozorom nie wymagają użycia odkurzacza, ani innego specjalistycznego sprzętu. Odkurzanie brzucha polega na wykonywaniu ćwiczeń oddechowych.
Ćwiczenia te już w kilka tygodni wzmocnią mięśnie brzucha. Ale to nie jedyna zaleta tych nowatorskich ćwiczeń.

Ćwiczenia pomogą nie tylko wyrzeźbić i uwydatnić mięśnie brzucha, ale odciążą też mięśnie kręgosłupa, dzięki czemu nie będziemy odczuwać bólu pleców.

Jak poprawnie wykonać ćwiczenia?

Odkurzanie brzucha należy wykonywać w pozycji leżącej i stojącej. Najlepsze i najszybsze efekty osiągniemy przy wykonywaniu ćwiczeń 5 razy w tygodniu.
Ważne, aby nauczyć się napinać mięśnie poprzeczne brzucha. Ich stałe napięcie po kilku tygodniach będzie czymś naturalnym i będziemy wykonywać je bez żadnego wysiłku.

Ćwiczenia oddechowe – krok po kroku

1. Pozycja początkowa – kładziemy się na plecach, ramiona opuszczając wzdłuż ciała. Zginamy nogi w kolanach, tak aby stopy całkowicie opierały się na podłodze. Rozluźniamy mięśnie. Powoli i spokojnie wydychamy powietrze nie napinając przy tym żadnych mięśni.
2. Napinanie mięśni – po wydechu staramy się jak najmocniej napiąć mięśnie brzucha. Wstrzymujemy oddech, po czym pobieramy znowu kolejny, mały oddech, bez przerwy ściągając brzuch.
3. Rozluźnienie – po małym wdechu wciąż napinamy mięśnie brzucha i utrzymujemy pozycję przez 10-15 sekund. Następnie powoli wycofujemy brzuch, ale wciąż utrzymują.c napięcie mięśni. Jeśli nie jesteś w stanie wstrzymywać oddechu, bierz małe oddechy.
4. Wydech – wydychamy powietrze rozluźniając mięśnie. Jednocześnie wciągnij jak najmocniej brzuch. Ważne, aby ciągle utrzymywać napięcie mięśni.
Oczywiście, ćwiczenia należy wspomóc zdrowym odżywianiem i odpowiednim nawodnieniu. Poniżej pokazujemy filmik, który pokazuje jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.


Źródło: 5minutdlazdrowia.pl