fot. tiktok/thinklessaboutmen
in

Znalazła to w kurtce z lumpeksu. „Czułam złamane serce”

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób odkrywa niezwykłe korzyści płynące z kupowania odzieży używanej. To fascynujące zjawisko nie tylko umożliwia nam tworzenie unikalnego stylu, ale także przyczynia się do ochrony środowiska i redukcji marnotrawstwa.

Kiedyś kojarzone głównie z ubraniami przestarzałymi czy zniszczonymi, obecnie zakupy w second-handach, na straganach z odzieżą vintage lub poprzez platformy internetowe stały się trendem, który przyciąga zarówno entuzjastów mody, jak i świadomych ekologicznie konsumentów.

Ale kupowanie używanej odzieży to nie tylko kwestia estetyki i zrównoważonego stylu życia. Czasami w niektórych ubraniach może się kryć tajemnica ich poprzedniego właściciela. To jak odkrywanie ukrytych skarbów – gdy otwieramy kieszenie, możemy natrafić na różne niespodzianki, takie jak starannie złożone listy, zapomniane notatki czy drobne pamiątki. To jak wyruszanie w podróż przez czas, gdzie każda z tych drobiazgów jest świadectwem historii i ludzkich przeżyć. Przekonała się o tym na własnej skórze pewna kobieta.

Niezwykłe odkrycie

Maya Sommer, znana jako @thinklessaboutmen, dzieli się na swoim profilu niezwykłymi skarbami, które odkrywa w sklepach z używaną odzieżą. Jednak jedno z jej najnowszych znalezisk niespodziewanie szybko obiegło całą sieć.

Maya kupiła wymarzoną skórzaną kurtkę, nie mając pojęcia o tym, co znajdzie w środku. Podczas przymierzania kurtki w domu, Maya wyczuła, że w jednej z kieszeni coś się ukrywa. Bez zastanowienia zajrzała do środka i odkryła mały zeszyt wypełniony zapiskami.

„Minął tydzień, a Dianne nie zadzwoniła ani nie napisała do mnie” – brzmiał fragment wpisu z 1971 roku.

„Dianne i ja kochaliśmy się dziś rano. Zabrałem ją na śniadanie, a potem do pracy” – czytała Maya w innym wpisie.

„Nie wiedziałem, że to będzie ostatni raz, kiedy ją zobaczę” – dodał mężczyzna.

Poruszona TikTokerka stwierdziła, że „czuła złamane serce w tej kurtce”.

To nie wszystko, co znalazło się w kieszeniach – była tam także buteleczka whiskey, jeszcze jeden zeszyt oraz trzy monety.

Obejrzyj nagranie poniżej!

@thinklessaboutmen This might be the most special artifact I’ve ever thrifted. #1970s #1960s #timecapsule #vintage #heartbreak ♬ A Day in My Life – Soft boy

Podziel się tym niezwykłym odkryciem z innymi!