fot. tiktok/dawidrybackipiano
in

Każdego dnia odkładał drobne do słoika. Po półtora roku nadszedł czas na liczenie

Czy wiesz, że małe sumy pieniędzy odłożone systematycznie mogą z czasem zamienić się w duże oszczędności? Pewien tiktoker z Polski, Dawid Rybacki, niedawno udowodnił to na przykładzie swojego taty. Mężczyzna codziennie przez półtora roku wrzucał do skarbonki monetę o nominale 5 zł. Gdy przyszedł czas na podsumowanie oszczędności, okazało się, że słoik waży niemal 9 kg. Jak myślisz, ile udało się zebrać pieniędzy w takim przypadku? Z pewnością więcej niż można było się spodziewać.

Codziennie odkładał 5zł do skarbonki przez półtora roku

Dawid Rybacki, tiktoker i muzyk z Polski, pokazał swoim obserwującym na TikTok jak małe kwoty odkładane systematycznie mogą przynieść duże oszczędności. Na swoim profilu opublikował nagranie, na którym pokazał oszczędności swojego taty, który przez półtora roku codziennie wrzucał do skarbonki monetę o nominale 5 zł.

„Jak widzicie, słoik wypchany jest aż po brzegi. Nie dało się do niego kompletnie już nic wrzucić” – mówi Rybacki.

Podsumowanie

W końcu przyszedł czas na podsumowanie i okazało się, że słoik ważył niemal 9 kg, a jego tata uzbierał aż 5985 zł. Rybacki pokazał również proces liczenia pieniędzy, który przeprowadzał z pomocą kilku osób, ustawiając pieniądze rzędami po 100 zł.

To inspirujące video zdobyło szybko popularność w sieci i zainspirowało wielu internautów do rozpoczęcia swojej oszczędnościowej przygody.

@dawidrybackipiano 3 osoba po @ wisi Ci taki słoik 🥵🤙🏼 #dc#dlaciebie#fyp#foryoupage#moneychallenge#viral ♬ Ke$ha – Die Young – 辰歌