in

Policja apeluje: zawijaj swoje kluczyki w aluminiową folię. Złodzieje odkryli nową metodę kradzieży!

Jeśli jesteś posiadaczem nowszego samochodu, to z pewnością widzisz w nim wiele zalet i ułatwień stworzonych przez producentów. Ale trzeba zawsze pamiętać, że w każdej nowej technologii pojawiają się również zagrożenia.

Ostatnio nastąpił wzrost złodziei aut, którzy włamują się przechwytując sygnał z inteligentnych kluczyków.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa ten system bezkluczykowy (keyless). W twoim breloku znajduje się chip komputerowy, który ma unikalny kod stworzony dla systemu bezpieczeństwa twojego samochodu.

Wewnątrz samochodu jest inny układ wykorzystujący tę samą technologię. Gdy pociągasz za klamkę swojego auta z brelokiem w kieszeni, czujniki wykrywają ten ruch, a odbiorniki wychwytują sygnał z kodami wysyłanymi ze znajdującego się w niewielkiej odległości pilota i drzwi do auta się otwierają.

Każdy kluczyk i system bezpieczeństwa samochodu ma swój własny, niepowtarzalny kod. Jednak złodziej z pomocą komputera jest w stanie złamać taki kod w ciągu godziny i odblokować samochód!

Dlaczego folia aluminiowa działa?
 
Dobrą wiadomością jest to, że istnieje sposób, aby uniemożliwić hakerom przechwytywanie kluczowych sygnałów. Jest to łatwa łatwa metoda, która nie będzie kosztować dużo pieniędzy.
 
Wszystko, co musisz zrobić, to owinąć swój brelok w folię aluminiową. W ten sposób kluczyk już nie będzie wysyłał sygnału radiowego, który mógłby zostać przechwycony i wzmocniony. Chociaż rozwiązanie nie jest doskonałe – bardzo pomaga i jest tanie.

„Chociaż nie jest idealny, jest to najtańszy sposób”, powiedziała Holly Hubert, ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa, który przeszedł na emeryturę w 2017 roku z FBI w Buffalo w stanie Nowy Jork. „Zagrożenie cybernetyczne jest tak dynamiczne i ciągle się zmienia, konsumentom ciężko za nim nadążyć”.
 
Możesz także zakupić klatkę Faradaya ze złotą tarczą, która służy do blokowania wszystkich głównych pól lub sygnałów elektromagnetycznych. To może być drogie, więc jeśli cię na to nie stać – folia jest dobrym rozwiązaniem.
 
Napisz w komentarzu, jak ochronisz się przed tego rodzaju oszustwem i czy kiedykolwiek próbowałeś metody z folią!