in

Trener zdradza 9 punktów, w które warto uderzyć w obronie przed napastnikiem.

Ludzkie ciało może osiągać dużą wytrzymałość, ma jednak pewne słabe punkty, o których warto wiedzieć, żeby mieć szansę na obronę przed fizycznie większym i sprawniejszym napastnikiem.

Każdy kto interesuje się lub trenuje sztuki walki o nich wie, ale nie trzeba być zawodnikiem by przyswoić sobie te wiedze, która w szczególnych okolicznościach może się nam bardzo przydać.

W sytuacji zagrożenia mózg przechodzi w stan walcz lub uciekaj. Jeśli tylko istnieje taka możliwość uciekaj, ale jeśli to niemożliwe wykorzystać choćby niewielką szansę na chwilową przewagę i uciec.

Musisz wiedzieć, że takie części ciała jak na przykład oczy, szczęka i pachwina czy inne, których zakończenia nerwowe nie są chronione, są wrażliwe na ból i obrażenia o wiele bardziej niż inne. Jeśli nie masz wyboru atakuj je.

1. Szczęka

Uderz dolną częścią dłoni w szczęką z całych sił, a Twój przeciwnik może nawet stracić przytomność.

2. Biceps

Cios w biceps spowoduje intensywny ból i chwilowy paraliż ręki. Może nastąpić mimowolne rozluźnienie palców, które poluzuje chwyt napastnika.

3. Nerw kulszowy

Między pachwiną, a kolanem w środkowej linii po wewnętrznej stronie uda. Mocno uderz kolanem w to miejsce, a zdezorientujesz przeciwnika wywołując silny ból, unieruchomienie stopy, a nawet zawroty głowy.

4. Splot ramienny


 
Odpowiednio silny ucisk na to miejsce wywołuje intensywny ból i drętwienie dłoni. Cios poniżej tego miejsca może nawet złamać obojczyk.

5. Krocze
 

 
Genitalia, pęcherz – te okolice są bardzo czułe i wrażliwe na ból.
 
6. Oczy
 

 
Naciśniecie oczu może uszkodzić wzrok, wywołać łzawienie i ból. Da Ci szansę na ucieczkę.
 
7. Węzeł chłonny przyuszny
 

 
Atakując to miejsce masz dwie możliwości:
 
1. Możesz mocno wcisnąć palec lub drugi paliczek wygiętego palca tuż za płatkiem ucha i docisnąć go w dół.
 
2. Drugą opcją jest chwycenie pięścią ucha i podrapanie całego ucha dłonią. Popchnij płatek od dołu do góry, przekręcając ucho i ku sobie.
 
8. Ręce
 

 
Miejsca między palcami są zakończone wieloma nerwami, dlatego jeśli mocno naciśniesz w nie naciśniesz, napastnik może nawet stracić przytomność.
 
9. Piszczel przedni
 

 
Silne uderzenie może złamać piszczel. Po takim ciosie napastnik będzie odczuwał ból, który może skończyć nudnościami, a nawet krwotokiem wewnętrznym.
 
Ryzyko, że nie trafisz we właściwe miejsce jest duże. Jeśli tylko możesz lepiej uciekaj, ale gdy nie masz wyjścia nie wahaj się, walcz. To może być Twoja jedyna szansa.

Źródło i Fotografie: genialne.pl / brightside.me