in

Przymusowe szczepienia na COVID-19 w Polsce? Wiceminister postawił sprawę jasno.

Pandemia koronawirusa daje się we znaki. Każdego dnia mierzymy się z ogromną ilością zakażeń i nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej.

Niektórzy w związku z tym zastanawiają się, czy w naszym kraju prędzej czy później szczepienia nie staną się obowiązkowe. Wicepremier postanowił wypowiedzieć się na ten temat.

„Każdy ma swoją wolność, każdy odpowiada za swoje zdrowie i życie, niech tak zostanie. Natomiast jeśli narusza swoim zachowaniem zdrowie i życie innych, to myślę, że ograniczenia są dość istotne” – przekazał w sobotę wicepremier Henryk Kowalczyk na antenie TVN24.

Komentarz w sprawie obowiązkowych szczepień

Rząd nie ma w planach wprowadzania kolejnych obostrzeń. Nie zamierza także podjąć decyzji o wprowadzeniu przymusowych szczepień.

„W Polsce nie będzie obowiązkowych szczepień, byłoby to trudne do przeprowadzenia” – poinformował w sobotę wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Zdaniem polityka „każdy odpowiada za swoje zdrowie i życie, niech tak zostanie”.

„Natomiast jeśli narusza (osoba niezaszczepiona – przyp.) swoim zachowaniem zdrowie i życie innych, to myślę, że ograniczenia są dość istotne” – zaznaczył Kowalczyk, zapowiadając przy tym, że jeśli sytuacja będzie dramatyczna, obostrzenia mogą zostać wprowadzone.

Wicepremier poparłby jednak wprowadzenie obowiązku szczepień dla pracowników ochrony zdrowia. Poza tym jest za rozwiązaniem polegającym na możliwości weryfikacji szczepienia danego pracownika przez pracodawcę pod warunkiem dobrego zabezpieczenia danych osobowych.

„To jest rozwiązanie, moim zdaniem kompromisowe, i nad tym powinniśmy się zastanowić” – powiedział.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: PAP