in

Kto będzie musiał zaszczepić się na COVID-19? Adam Niedzielski o decyzji rządu i dacie kolejnej fali

Pandemia koronawirusa daje się we znaki i zmusza do podjęcia kolejnych kroków mających na celu zmniejszenie ryzyka jego rozprzestrzeniania się. Co na obecną chwilę planuje rząd? Czy szczepienia będą obowiązkowe? Jak się okazuje, dla pewnej grupy tak.

Adam Niedzielski przekazał szczegółowe informacje w „Gościu Wydarzeń” na Polsat News i jednocześnie powiedział, kiedy możemy spodziewać się kolejnej fali. Sytuacja epidemiologiczna cały czas niepokoi.

Minister zdrowia o obowiązku szczepień

Jeszcze nie tak dawno Adam Niedzielski informował, że w ciągu najbliższych miesięcy możemy spodziewać się obowiązku szczepienia dla pewnych grup zawodowych. Mowa była o służbach medycznych, mundurowych i nauczycielach.

W Gościu Wydarzeń minister zdrowia zaznaczył, że póki co podjęto decyzję tylko w przypadku służb medycznych. Rząd planuje takie rozwiązanie, które nie byłoby jednoznaczne z wyjściem ludzi na ulice.

Kiedy możemy spodziewać się kolejnej fali koronawirusa? Zdaniem Adama Niedzielskiego będzie to luty przyszłego roku.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15976 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej z województw: śląskiego (2329), mazowieckiego (2040), wielkopolskiego (1891) i małopolskiego (1585). Zmarło 70 kolejnych pacjentów. W Gdańsku zdiagnozowano trzeci w naszym kraju przypadek wariantu Omikron – u 7-letniej dziewczynki.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Twitter.com/ Polsat/ wiadomości.wp.pl