in

Od 13 lipca wielu Polaków będzie musiało przejść obowiązkową kwarantannę.

Ci, którzy ucieszyli się z możliwości wyjazdu za granicę, mogą być nieco rozczarowani. Jak się okazuje, od 13 lipca może czekać Polaków obowiązkowa kwarantanna. Gdzie musimy być na nią przygotowani?

Jeśli ktoś wybiera się do Finlandii, będzie musiał pogodzić się z tym, że Polaków obowiązuje tam kwarantanna. Kraj zdecydował się na otwarcie granic dla tych państw, w których sytuacja związana z pandemią koronawirusa została opanowana.

Bez obowiązkowej kwarantanny będą mogli wjechać na teren Finlandii turyści: z Austrii, Niemiec, Belgi, Słowenii, Holandii czy Włoszech, a także Estonii, Litwy i Łotwy. Jedynie Szwecja nie została uwzględniona, zważając na sytuację epidemiologiczną. Turyści z pozostałych państw, w tym z Polski, będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę.

Jak czytamy na portalu helsinkitimes.fi, wszystkie decyzje zostały podjęte właśnie przy uwzględnieniu tego, co dzieje się w poszczególnych krajach w dobie koronawirusa.

Mieszkańcy Finlandii poza tym dostali zalecenia od rządu, żeby nie wybierać się do krajów, w których sytuacja cały czas jest dynamiczna.

Jeśli chodzi o otwarcie granic dla państw spoza strefy Schengen, Finlandia zdecydowała, że granice zostaną otworzone dla Chin, Algierii, Australii, Nowej Zelandii, a także Tajlandii. Mowa o przyjeździe do pracy i w „innych niezbędnych celach”.

Podziel się tą informacją z innymi!

Źródło: WP