in

Od 24 października obowiązkowa kwarantanna dla Polaków. Znamy szczegóły

Przywrócono kwarantannę dla wszystkich Polaków. Podjęto już ostateczną decyzję, od której nie ma odwrotu. Nieprzestrzeganie przepisów wiąże się z surową karą. Lepiej znać szczegóły.

Obowiązkowa kwarantanna powraca

Już od najbliższej soboty każdy, kto będzie miał w planach wyjazd z Polski do Niemiec, będzie musiał liczyć się z obowiązkiem posiadania przy sobie negatywnego testu na COVID-19 lub przejść 14-dniową kwarantannę. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi kara w wysokości… 25 tysięcy euro!

Niemiecki Instytut Roberta Kocha stwierdził w czwartek, że Polska to teren zagrożony. W praktyce oznacza to, że każdy, kto przekracza granicę polsko-niemiecką będzie musiał liczyć się z dodatkowymi restrykcjami już od najbliższej soboty (24 października) od godziny 12.

Ci, którzy podróżują do Niemiec z terenów zagrożonych, muszą podawać swój adres pobytu miejscowemu urzędnikowi do spraw zdrowia oraz okazać negatywny wynik testu na koronawirusa wykonanego na co najmniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Jeśli ktoś nie będzie posiadać zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19, będzie musiał przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Można wykonać test na COVID-19 już na terenie samych Niemiec, np. na lotnisku albo obok dworca kolejowego. Dla tych, którzy przybywają ze stref zagrożonych, testy są darmowe.

„Trzeba się przygotować na to, że takie rozwiązania będą wprowadzane przez różne kraje” – powiedział wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Paweł Jabłoński, w rozmowie z portalem money.pl.

Jeśli nie jesteśmy w obecnej chwili zmuszeni, aby udać się w podróż, warto odłożyć ją na inny czas.

„Jesteśmy w trudnej sytuacji, liczba zachorowań rośnie, dlatego odradzamy wszelkie podróże, które nie są konieczne” – przekazuje Paweł Jabłoński.

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju z dnia na dzień staje się coraz gorsza i niestety póki co nie widać szans na poprawę.

Źródło: Money